1.000 TL Altına Alınabilecek En İyi 5 Kablosuz Headset Kulaklık

2 dk'lık okuma süresi

Müzik ruhun gıdasıdır ve hepimiz müziği en kaliteli şekilde dinlemeyi arzularız. Bu yazımızda piyasada bulunan 1.000₺ altındaki en iyi 5 kablosuz kulaklığı sizler için derledik.

Kulaklık alırken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Bağlantı Teknolojisi: Kablosuz kulaklık almak istediğimizde, öncelikle almak istediğimiz kulaklığın sahip olduğu Bluetooth teknolojisine dikkat etmemiz gerekiyor. Bluetooth 4.0 ya da 4.1 teknolojileri ne kadar yeterli olsa da Bluetooth 5.0 teknolojisine sahip bir kulaklık daha iyi bir bağlantı kalitesi dolayısıyla daha iyi bir ses deneyimi sunar.
  • Menzil: Tabi konumuz kablosuz kulaklık olunca menzil de önemli bir kriter haline geliyor. Genellikle telefon ya da bilgisayarınız yanınızda bulunuyor olsa da bazen uzaklaştığınız da oluyor. Bu noktada menzil devreye giriyor.
  • Batarya Süresi: Bu cihazlar kablolu olmadığı için bir batarya yardımıyla çalışıyorlar. O yüzden kablosuz kulaklık alırken batarya ve kullanım süresini kontrol etmenizde fayda var.
  • Ses Deneyimi: Ve şimdi geldik en önemli konuya, insan kulağı 20-20.000 Hz arası sesleri işitebilir. Ancak bazı durumlarda bu taban noktası 12 Hz’e kadar düşebilir. Sonuç olarak bir kulaklığın frekans aralığı ne kadar fazla ise o kadar farklı sesleri size sunacaktır. 

Artık kulaklık alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini biliyoruz. Hazırsanız başlayalım. İşte karşınızda “1000₺ Altına Alınabilecek En İyi 5 Kablosuz Kulaklık”

1. JBL T500BT

Kısa süre şarj ile uzun süreli kullanım

JBL T500BT 16 saatlik pil ömrüne sahip. Çoklu bağlantı özelliği ile de aynı anda iki farklı cihaza bağlanabiliyor. 113 gram gibi neredeyse yok denilebilecek ağırlığıyla da giriş segmenti kulaklıklar arasında beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Ayrıca 5 dakikalık şarj ile 1 saat kullanım ömrü sunması, ergonomik yapısı ve 9 farklı renk seçeneği de cabası…

2. Sony WH-CH510

Düşük fiyat, uzun süreli pil ömrü

35 saatlik pil ömrü ile bırakın kendi segmentini üst segment kulaklıklar ile yarışan, Bluetooth 5.0 özellikli bu kulaklık kendi segmentinin en iyisi konumunda. USB Type-C özelliği sayesinde daha hızlı şarj olması da bir başka büyük avantajı. Tabi tüm bu özelliklerinin yanında uygun fiyatıyla segmentinin en iyi fiyat/performansına sahip cihazı olması zaten bekleniyor.

3. Sony WH-CH700N

Yüksek kalite ses deneyimi

Listemizin üçüncü sırasında yine bir Sony ürünü olan WH-CH700N var. 35 saate varan pil ömrü, ergonomik yapısı ve “noise-cancelling” özelliği ile gerçekten çok başarılı bir cihaz. Ayrıca 40 mm’lik sürücü çapıyla bas sesleri çok daha etkin bir biçimde sizlere sunabiliyor. Bunların yanında Sony Headphones Connect uygulamasını telefonunuza indirip, kulaklık ile ilgili ayarları çok kolay bir biçimde değiştirebiliyorsunuz.

4. Plantronics BackBeat GO 810

Şık tasarım

Şimdi sırada Plantronics BackBeat GO 810 var. Düşük ve yüksek olmak üzere iki kademeli noise-cancelling özelliği ile ofis ya da tren-uçak yolculukları gibi değişik ortamlarda dışarıya izole olarak müzik keyfinize kesintisiz devam edebilirsiniz. 40 mm çaplı sürücüleri ile bas sesleri çok kaliteli bir şekilde kulaklarımıza taşıyan BackBeat GO 810 ayrıca muadillerine göre de çok daha kısa sürede şarj oluyor. Hiç pili yokken şarja takıldığında 90 dakika gibi kısa bir sürede tam dolu şekilde şarj oluyor. Bu cihazın diğer bir güzel yanı da yanında seyahat kılıfının hediye verilmesi. Bu da onu muadilleri arasında öne çıkarıyor.

5. Sennheiser HD 4.40 BT

Eşsiz ses deneyimi

Listemizdeki son ürün ise Sennheiser HD 4.40 BT. 25 saatlik uzun pil ömrüyle şarj etmeyi unutacağınız kadar uzun bir performans sunan HD 4.40 BT, ergonomik ve şık yapısıyla da öne çıkıyor. Kapalı kapsülü ile kulağı tam olarak çevreleyen ürün, Bluetooth 4.0 ve aptX özellikleri sayesinde de gerçek Hi-Fi kalitesinde müzik ve tatmin edici derecede dinamik bas tepkisi vaat ediyor. NFC özelliği sayesinde ise hızlı ve kolay bir şekilde telefonunuz ya da PC’niz ile bağlantı kurabiliyorsunuz.


Sizler için derlediğimiz “1000₺ Altına Alınabilecek En İyi 5 Kablosuz Kulaklık” listemizin sonuna geldik. Yukarıda belirttiğimiz alanların dışında ve bambaşka bütçelerle size en uygun kablosuz kulaklığı bulmak için Price&Me Bana Ürün Öner özelliğini kullanarak en doğru ürünü, en uygun fiyata bulabileceğinizi unutmayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir