2020’de Alınabilecek En Akıllı Saatler!

4 dk'lık okuma süresi

Piyasadaki en akıllı saatleri siz değerli okurlarımız için derledik.

Son zamanlarda hayatımıza giren yeni teknolojilerden biri de akıllı saatler. Tıpkı akıllı telefonlar gibi ekranı dokunmatik ve kendine özel uygulamaları olan bu kullanışlı aksesuar gittikçe yaygınlaşıyor. Günümüzde oldukça fazla akıllı saat markası ve modeli vardır, hatta otomobil üreticisi BMW, Fossil ile birlikte arabaları için akıllı saat üretmeye başladı. Bazı saatler temel birkaç özelliğe yoğunlaşırken bazıları ise olabildiğince çok özelliğe sahip olmaya çalışıyor. Herkes, piyasadaki çeşit çeşit ürün arasından ihtiyacına uygun bir akıllı saat bulabilir. Bulamayanlar da bu yazımızı okuduktan sonra kolaylıkla aradığına ulaşabilecek.
Akıllı saat alırken dikkat etmeniz gerekenler :

  • Akıllı saati kullanma sebebiniz, dikkat etmeniz gereken ilk şey. Örneğin, akıllı saati antrenmanlarınız için kullanacaksanız suya ve tere dayanıklı olan saatleri tercih etmelisiniz. 
  • Saatin boyutları ve tasarımı da dikkat etmeniz gereken bir diğer konu. Klasik saatlerden farklı olarak kare tasarıma sahip olan spor saatler ve dikdörtgen şeklinde saatler, tasarım anlayışınıza uymayabilir.

Akıllı saatlerin özellikleri :

  • Nabız ölçmek
  • Uyuduğunuz süre ve kalitesini ölçmek
  • Çeşitli uygulamaları açabilmek
  • Adım saymak
  • GPS
  • Müzik açmak değiştirmek
  • Telefon konuşması yapmak
  • Telefon bildirimlerini (uygulama, mesaj bildirimler vb.) kontrol etmek

Yukarıdakiler gibi birçok özellik, akıllı saatlerin bizlere sunduğu bazı güzelliklerdir. Tabi bunların hepsini kapsayan akıllı saatler olduğu gibi birkaçını kapsayanlar da mevcut. Biz bu yazımızda sizlere kafanızı karıştırmadan en iyi saatleri önereceğiz. Keyifli okumalar!


Xiaomi Amazfit Bip (475 TL)

Hem fiyat hem performans… 
Listemize uygun fiyatlı olmasının yanı sıra, dolu dolu özellikleriyle fiyat performans ürünü olan Xiaomi markasının Amazfit Bip modeli ile başlıyoruz.  Kullanıcılarını daha aktif olmaya teşvik eden model, yaptıkları etkinlikleri kayıt altına alma şansı tanıyor. Üzerinde yer alan sensörler, kullanıcıların kalp atışlarını ve uyku süreçlerini takip ediyor, günlük harcadıkları kalori miktarını ortalama olarak hesaplıyor.  Şaşırtıcı pil ömrü ile öne çıkan model, aktif kullanımda minimum 30 gün tek bir şarjla kullanılabiliyor. Bildirimlerin minimumda tutulduğu kullanımlarda kullanım süresi rahatlıkla 45 güne kadar uzayabiliyor. 

Adımsayar Var
GPS (Küresel Konumlama Sistemi) Var
Kalp Ritmi Ölçme Var
Sesli Görüşme Yok
Su Geçirmezlik Var
Titreşim Var
Uyku Takibi Var

Huawei GT Watch (900 TL)

Klasik sevenlere…
Listemize klasik saat görünümünde olan ama giyilebilir teknolojinin hakkını tam anlamıyla veren Huawei Gt Watch ile devam ediyoruz. Akıllı telefonlarla yapılan mesaj gönderme, telefon görüşmesi onaylama gibi işlemleri telefonunuzla senkronize ettiğiniz Huawei Watch GT akıllı saat ile bileğinizden kolaylıkla yapabilirsiniz. Sportif aktivitelerde de size eşlik etmesi için tasarlanan Huawei Watch GT akıllı saat modeli oldukça dayanıklı ve güçlü bir kasaya sahip. Ayrıca bu saatte sektörde bir ilk olan çipset mimarisi de yer alıyor. Bu yeni teknoloji kullanıcılara normal kullanımda kesintisiz 2 haftalık pil ömrü sağlıyor. 

Adımsayar Var
GPS (Küresel Konumlama Sistemi) Var
Kalp Ritmi Ölçme Var
Sesli Görüşme Yok
Su Geçirmezlik Var
Titreşim Var
Uyku Takibi Var

HONOR Watch Magic 2 (1159 TL)

Büyülemeye geldi…
Honor’ın yakın zamanda tanıttığı Magic 2 aslında Huawei’in GT2 modeliyle tamamen aynı özelliklere sahip. Huawei’in alt markası olan Honor’ın Magic 2’si GT2’den daha uygun fiyatıyla kullanıcıların karşısına çıktı. Magic Watch 2, hızınızı, katettiğiniz mesafeyi, yakılan kaloriyi ve kalp atış hızınızı izleyebiliyor. Ayrıca yüzerken kullanacaklar için yüzme performansınızı takip ederek SWOLF puanınızı (bir uzunluğu yüzmek için geçen süre ile o uzunluk için atılan kulaç sayısının toplamı) da hesaplayabiliyor. Ek olarak uykunuzu takip ederek nasıl iyileştirebileceğiniz konusunda önerilerde bulunuyor ve 6 yaygın uyku bozukluğu tipini teşhis edebiliyor.

Adımsayar Var
GPS (Küresel Konumlama Sistemi) Var
Kalp Ritmi Ölçme Var
Sesli Görüşme Var
Su Geçirmezlik Var
Titreşim Var
Uyku Takibi Var

Samsung Galaxy Watch Active 2 (2099 TL)

Tasarım harikası..
4. Sırada Samsung’un Galaxy Watch Active2’si var. Hem tasarım hem kalite hem de performans anlamında üst sıralarda bulunan bu saatin aynı zamanda profesyonel sporculara özel olarak Under Armour ile üretilen versiyonu da var. Her açıdan sağlık desteği, nabız takibi, gün boyu yeten gücü ve Bluetooth 5 bağlantısıyla öne çıkan Galaxy Watch Active2, ilk iki telefondan farklı olarak saatinizden sesli görüşmeye de izin veriyor. 

Adımsayar Var
GPS (Küresel Konumlama Sistemi) Var
Kalp Ritmi Ölçme Var
Sesli Görüşme Var
Su Geçirmezlik Var
Titreşim Var
Uyku Takibi Var

Garmin Forerunner 235 (2375 TL)

Koşu saati arayanlara…
Koşuyla veya sporla ilgileniyorsanız Garmin Forerunner 235 adından da anlaşılabileceği üzere tam size göre. Bütün sportif hareketlerinizi kendi uygulamasında kayıt altına tutan bu akıllı saat bir adımınızı dahi eksik saymıyor. Kalp atış hızınızı ve dakika başına kalp atış sayısını gerçek zamanlı olarak renkli kadranında gösteriyor. Garmin Connect™ özelliği ile live tracking, sesli uyarı, akıllı bildirim ve otomatik yükleme gibi pek çok işlev kazanan Garmin Forerunner 235 özellikleri arasında sosyal medya paylaşımları yapmak da bulunuyor. Bu işlevleri yerine getirirken günlük adımları, katedilen mesafeyi, yakılan kaloriyi ve uyku verilerini de online olarak kaydedebiliyor. 

Adımsayar Var
GPS (Küresel Konumlama Sistemi) Var
Kalp Ritmi Ölçme Var
Sesli Görüşme Var
Su Geçirmezlik Yok
Titreşim Var
Uyku Takibi Var

Apple Watch Series 5 (3559 TL)

Bu saat hiç uyumayan bir ekrana sahip.
Yeni hep açık Retina ekran sayesinde saati ve ekranınızı daima görebiliyorsunuz ayrıca bu yeni teknoloji saatinizin şarjını çok da fazla harcamıyor. Gelişmiş antrenman ölçümleri, GPS ve 50 metreye kadar suya dayanıklılık özellikleriyle her türden egzersiz biçimine uyum gösterip, hareket, egzersiz ve duruş halkalarıyla sizi motive ediyor. Acil SOS ve düşme algılama özellikleri sayesinde Apple Watch otomatik olarak yardım çağırabiliyor. Kalp atış hızınızı dilediğiniz an kontrol edebilmeniz ve kalbinizin performansını takip edebilmeniz için onu gün boyunca izliyor. Ayrıca kalp atış hızınız anormal bir şekilde yükseldiğinde veya düştüğünde belirtileri hissetmiyor olsanız bile sizi uyarıyor. 

Adımsayar Var
GPS (Küresel Konumlama Sistemi) Var
Kalp Ritmi Ölçme Var
Sesli Görüşme Var
Su Geçirmezlik Var
Titreşim Var
Uyku Takibi Var

Bu yazımızda en akıllı saatleri siz değerli okurlarımız için araştırıp binlerce saat arasından en iyilerini bulduk.. Bu ürünlerin en uygun fiyatını Price&Me‘de bulabilirsiniz. Aklınızda farklı kriterler ve saatler varsa Price&Me Bana Ürün Öner kısmına istediğiniz kriterleri yazmanız durumunda Kişisel Alışveriş Asistanınız sizin için en uygun ürünü bulacaktır.
İsteklerinizi ya da önerilerinizi yorum kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir