Amazon Prime Üyeliğin ile Yapabileceklerin

2 dk'lık okuma süresi

Kısa bir süre önce Türkiye platformunu kullanıma sunan Amazon Prime, açıldığı günden itibaren ilgi gördü. Benzerlerine göre çok daha uygun bir üyelik ücreti olan Amazon Prime’ın alışveriş ve eğlence alanlarında pek çok avantajı var.

Aylık üyelik ücreti 7,90 TL olan Amazon Prime’ın özellikle online içerik izleme platformu olan Prime Video dikkati çekiyor. Ancak Amazon Prime’ın videolarının yanında alışveriş ve oyun gibi farklı alanlarda da hizmetleri bulunuyor.

Bedava Kargonun Dayanılmaz Hafifliği

amazon prime

Amazon Prime’ın bedava kargo olanağı kargo ücretsiz olana dek sepetine ürün eklemeden duramayanlar için kurtarıcı bir rol üstleniyor. Özellikle kitap gibi tek başına alındığı zaman kargo ücreti sınırını geçmeyen pek çok ürünü Amazon Prime hesabın ile tek başına aldığında dahi kargo ücreti ödemiyorsun. Alacağın ürünlerin yanında Prime notunu görüyorsan bu rahatlığı yaşayabilirsin demektir.

İstanbul, Ankara ya da İzmir gibi şehirlerde yaşıyorsan, aynı gün kargo avantajından da faydalanabilirsin. Ürünü aldığın andan itibaren kargonu takip etmeye başlayanlardansan senin için müthiş.

Amazon Prime’ın kullanıcılarına sunduğu avantajlardan bir diğeri ise günlük indirimler ve “Prime Day”. 13 ve 14 Ekim’de gerçekleşecek olan Prime Day ile Amazon Prime üyelerine özel pek çok indirimden yararlanabilirsin.

Prime Video

amazon prime

Prime Video, Netflix ya da Blu Tv gibi bir online içerik izleme platformu. Tek hesaptan 6 kişilik profil açabileceğin Prime Video’da aynı anda 4 ekranda içerik izleyebilirsin ve hep aynı ücreti ödersin. Amazon Original’in oldukça kaliteli diyebileceğimiz pek çok içeriği Prime’a dahil.

Yeni açılmasına rağmen oldukça zengin bir içerik arşivine sahip olan Prime Video’yu aldım ama ne izlesem diyorsan senin için birkaç içerik önerebilirim:

  • The Man in the High Castle: İkinci Dünya Savaşı farklı bir sonuçla bitseydi nasıl olurdu teması etrafında şekillenen bu dizide Amerika Birleşik Devletleri’ni Almanya ve Japonya arasında paylaşarak yönetmektedir. Bu distopik alternatif tarih dizisi 4 sezondan oluşuyor. IMDb puanı ise 8,0.
  • Mozart in The Jungle: 4 sezonu bulunan dizi yarım saatlik bir komedi ve drama türünde yer alıyor. New York Senfoni Orkestrası’nda sahne arkasında yaşananları eğlenceli bir şekilde ele alan bu enerjik dizi müzikle ilgilenenlerin de dikkatini çekebilir. Amazon Original dizisi olan Mozart in the Jungle’ın IMDb puanı 8,2.
  • Fleabag: Phoebe Waller-Bridge’in hem yazdığı hem de başrol oynadığı komedi dizisinin 2 sezonu bulunuyor. Bittiğinde gözlerin hemen 3. sezonu aradığı ve göremeyince morallerin düştüğü dizi Londra’da yaşayan genç bir kadının hayatını eğlenceli bir şekilde ele alıyor. 4. duvarın yıkılması dizinin en karakteristik özelliği. British komedi sevmem diyorsanız bu diziye bir göz atın derim, fikriniz değişebilir. IMDb puanı ise 8,7.
  • Good Omens: Mitlere eğlenceli bir açıdan yaklaşan bu mini dizide deccalın büyümesiyle dünyanın sonu gelmek üzere. Garip bir şekilde en iyi arkadaş olan bir melek ile iblisin çok sevdiği dünyayı yok olmaktan kurtarmak gibi ortak bir hedefi var. Dizinin güzelliği ise genel inanışlara farklı bir pencereden bakabilmesi. IMDb puanı 8,1.
  • Parks and Recreation: İlk bakışta, adından dolayı, belgesel gibi dursa da Parks and Recreation aslında bir komedi dizisi. Park ve Bahçeler departmanında çalışan Leslie’nin hayatını odağa alan dizinin IMDb puanı 8,6.
  • The Office: Diğerlerinin aksine Amazon Original içeriği olmayan komikli dizi The Office, Prime Video’da izleyebileceğin diğer bir içerik. Diziyi izlemek isteyen ancak sonu gelmez reklamlarla boğuşmak istemeyenler için bir amme hizmeti. Dizinin 9 sezonu da Prime Video’da bulunuyor. Bir büroda çalışanların hayatlarını konu alan bu eğlenceli dizinin IMDb puanı ise 8,9.
  • The Boys: Süper kahramanların güçlerini kötüye kullandıklarında ortaya çıkabilecek olan olayları konu alan dizi aksiyon, komedi ve suç türlerinde yer alıyor. IMDb puanı 8,7.

Prime Gaming

amazon prime

Ücretsiz Twitch.tv aboneliği sunan Prime Gaming’de ücretsiz oyunların yanında, League of Legends, GTAO, Valorant ya da Read Dead Online gibi pek çok oyunda yükseltme, dış görünüş, karakter ya da araç gibi minik güzellikler var. Prime Gaming platformu da Amazon Prime üyeliğin ile faydalanabileceğin bir yer. Ganimetine ganimet katmak isteyen gamerler için oldukça cazip.


Amazon Prime hesabın ile yapabileceğin şeylerden kısaca bahsettiğimiz yazımızın sonuna geldik. Amazon Prime üyeliğini sana yapacağımız ürün önerilerinde kullanarak özel indirimler ve bedava kargodan yararlanabilirsin. Bunun yanında Prime içeriklerini izleyebileceğin laptop, telefon, tablet ya da smart TV gibi ürünlere ihtiyacın varsa senin için en iyisini buluruz. Hemen aşağıdaki butona tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir