Anılarınızı Saklayan En İyi Kameralı Telefon Seçenekleri 2020

3 dk'lık okuma süresi

Markaların dur durak bilmez yarışının bir örneği de “en iyi kameralı telefon” seçenekleri . Çift kameralı, üç kameralı, 4 kameralı derken bu kadar seçeneğin arasında ‘en iyi’ ürünü bulmak çığrından biraz çıkmış gibi görünüyor. Artık ayrı bir makineye ihtiyaç duymadan, adeta bir profesyonel gibi muazzam fotoğraflar çekmek çok da zor değil. Her telefon farklı bir teklifle geliyor, yapman gerekense bütçeni düşünüp en uygun seçeneğe karar vermek; e, veremiyorsan da bize danışmak! Ne diyelim, rabbim bilişim çağının noksanlığını göstermesin!

O zaman ilk telefonla başlayalım;

Xiaomi Mi 9T Pro 64 GB – 4.799₺

Son yıllarda elektronik ürün piyasasını domine eden Xiaomi’nin fiyat performans markası olduğunu bu akıllı telefonunda da görüyoruz. Amiral gemisi denecek ürünlere taş çıkaran batarya ömrü, mütevazi bir bütçede alışveriş yapıyorsan senin için akıllı bir tercih olduğunu kanıtlıyor.  Kamerasından ne haber diyorsan müsterih olabilirsin; üçlü kamerası ve 20 MP’lık ön kamerası ile gayet yeterli bir performansa sahip diyebilirim. 

Ekran Boyutu: 6.39-inch Super AMOLED ekran

Bellek: 6 GB 

Batarya Ömrü: 4000 mAh 

Ana Kamera Çözünürlüğü: 48 MP

Ön Kamera Çözünürlüğü: 20 MP

Samsung Galaxy S10e 128 GB – 4.699₺

Yeni markalara pek güvenemiyorum, klasiklerden vazgeçemiyorum diyorsan Samsung’un uygun bütçeli telefonu Samsung Galaxy S10e, küçük boyutlarına rağmen büyük işler başarıyor. S serisindeki diğer ürünlere göre bir kamerası eksik olsa da, geniş açılı diyaframı sayesinde özellikle manzara fotoğraflarında memnun edecek bir deneyim sunuyor. Batarya ömrü bir gedik olarak gösterilse de, hızlı şarj özelliği bu dezavantajını sübvanse ediyor.

Ekran Boyutu: 5.8-inch Dynamic AMOLED ekran

Bellek: 6 GB 

Batarya Ömrü: 3100 mAh  

Ana Kamera Çözünürlüğü: 12 MP

Ön Kamera Çözünürlüğü: 10 MP

iPhone SE 64 GB – 4.798₺

en iyi kameralı telefon

Kaliteden ödün vermem diyenlerin favori tercihi olan iPhone’nın göz bebeği 2020 SE, küçük boyutları ile daha kolay ve görece makul fiyatı ile karlı bir kullanım sağlıyor. Apple’ın en çok üstünde durduğu konulardan biri olan kamera, gerçekten sofistike ve benzersiz bir deneyim sunuyor. İç donanımı android kullanıcıları tarafından çokça eleştirilse dahi, sanırım, son derece başarılı ürünleri ile iPhone rüştünü ispat etmiş durumda. Salt tek ana kamerası ile iPhone SE fiyat bandındaki diğer rakiplerinin kamera performansını çoktan ekarte etmiş görünüyor. 

Ekran Boyutu: 4.7 -inch IPS LCD ekran

Bellek: 3 GB 

Batarya Ömrü: 1821 mAh  

Ana Kamera Çözünürlüğü: 12 MP

Ön Kamera Çözünürlüğü: 7 MP

Samsung Galaxy S20 128 GB – 6.672₺

en iyi kameralı telefon

Gerçek bir fiyat performans ürünü diye gösterebileceğimiz diğer bir ürün ise Samsung Galaxy S20; kamerasına gelmeden evvel belirtmem gereken nokta mükemmel bir ekrana ve iç donanımı sahip olması. En zor oyunları dahi rahatlıkla oynayabileceğin bu telefonun kamerasından konuşacak olursak oldukça geniş açılı, asla karıncalanmayan zoom özellikleri ile seni bahtiyar edecek bir ürün. Her açıdan kusursuz bir telefon arayışında isen, bu yazıyı okuduktan sonra senin için en uygun fiyatla satılan Samsung Galaxy S20’yi bulabilirim.

Ekran Boyutu: 6.2 -inch Dynamic AMOLED ekran

Bellek: 8 GB 

Batarya Ömrü: 4000 mAh 

Ana Kamera Çözünürlüğü: 64 MP

Ön Kamera Çözünürlüğü: 10 MP

Xiaomi Mi Note 10 128 GB – 4.999₺

en iyi kameralı telefon

3 de yetmez 4 tane diyenleri, Xiaomi duymuş gibi 5 kamera ile karşılıyor. Dahası, 5260 mAh pil ömrü ile de iki gün boyunca çekimlerinin yarıda kalmayacağının sözünü veriyor. Gerek makro çekimleri, gerek zoom özelliği, gerekse video kayıt kalitesi ile kompakt bir dijital fotoğraf makinesinin yerine tutabilecek Xiaomi Mi Note 108 MP ana kamera çözünürlüğü ile aynı fiyat bandındaki muadillerinden bir adım öne çıkıyor.

Ekran Boyutu: 6.47 -inch AMOLED ekran

Bellek: 6 GB 

Batarya Ömrü: 5260 mAh 

Ana Kamera Çözünürlüğü: 108 MP

Ön Kamera Çözünürlüğü: 32 MP

iPhone XR 128 GB – 7.989₺

en iyi kameralı telefon

Apple,  diğer bir uygun seçenekli telefonu XR ile; diğer X serilerine göre işlemcisi sayesine fiyat performans ürünü diyebileceğimiz bir telefon ortaya koyuyor. X ve 8 modellerinin adeta hibrit hali olan XR, tek kamerası ile de farkını kanıtlıyor. Gelişmiş sensörü ile gece çekimlerinde, fiyatdaşlarının yanına yaklaşamayacağı bir deneyim sunan bu gösterişsiz canavara bir göz atmanı öneririm.

Ekran Boyutu: 6.1 -inch IPS LCD ekran

Bellek: 3 GB 

Batarya Ömrü: 2942 mAh

Ana Kamera Çözünürlüğü: 12 MP

Ön Kamera Çözünürlüğü: 7 MP

Xiaomi Mi 10 5G 256 GB – 8.499₺

en iyi kameralı telefon

Bilişim çağının alameti farikası geleceğe şimdiden ayak uydurmak ise, Xiaomi bu telefonunda 5G özelliğini şimdiden entegre etmiş durumda. Bu zaten bir artı olarak hanesine yazılmış olsa da diğer muazzam taraflarından da bahsetmek gerek. Pro modeline çok para vermek istemiyorsan, bu telefon ile profesyonel çekimler elde edebilirsin. Yüksek ekran çözünürlüğü ve ekran süresi ile de çekimlerindeki en ince ayrıntıyı yakalayıp, inceleyebilirsin. Amiral gemisi sıfatının hakkını veren bu ultra akıllı telefon, tasarımı ve rengarenk alternatifleri ile de dikkatini çekecektir.

Ekran Boyutu: 6.67 -inch AMOLED ekran

Bellek: 8 GB 

Batarya Ömrü: 4780 mAh

Ana Kamera Çözünürlüğü: 108 MP

Ön Kamera Çözünürlüğü: 20 MP

İçinden “Bu kadar çok seçenek kafamı daha da karıştırdı!” diye geçirdiysen hiç kafanı yorma; P&Me sayfasından isteklerini belirten ücretsiz bir talep oluştur ve senin için düzenlediğimiz en iyi kameralı telefon sıralamasını hemen öğren!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir