Beat Yapmak İsteyenler İçin Her Bütçeye Uygun 4 Midi Klavye

2 dk'lık okuma süresi

Sizin için her bütçeye uygun en iyi 4 MIDI klavyeyi derledik. Müzik üretimine başlamak istiyorsanız göz atmanızda fayda var.

Elektronik müzik üretimi gün geçtikçe popülerleşen ve büyüyen alanlardan bir tanesi. Günümüzde çoğu şarkının beat’i elektronik ortamda hazırlanıyor. MIDI klavyeler de bu süreci kolaylaştıran ve çoğu producer’ın vazgeçilmezi haline gelmiş bir ekipman. Tabi her kullanıcının farklı beklentileri oluyor. Dilerseniz bir MIDI’den ne beklediğinizi öğrenip, sonrasında da size en uygun MIDI klavyeyi bulalım.
MIDI Klavye alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğiyle başlayalım:

  • Taşınabilir bir MIDI mi arıyorsunuz yoksa, stüdyonuzundan çıkarmayacağınız bir MIDI mi?
  • MIDI’nizin drumpad’inin olmasını ister misiniz yoksa ayrıca bir drumpad’iniz var mı?
  • MIDI’nizin ne kadar fonksiyona sahip olduğu sizin için önemli mi? Ses üzerindeki oynamaları MIDI’den mi yoksa bilgisayar üzerinden mi yapmayı tercih edersiniz?

Bu soruların cevapları ışığında buyrun size uygun bir MIDI bulalım.

IK Multimedia Irig Keys 25 (~650₺)

Uygun fiyatlı, hafif, küçük ve taşınabilir. 
Aradığınız MIDI klavye küçük ve taşınabilir bir MIDI klavye ise IK Multimedia Irig Keys 25 tam olarak size göre. Eğer çok seyahat ediyorsanız ve aklınıza bir melodi geldiğinde melodiyi unutmadan anında üzerine çalışmak istiyorsanız tek yapmanız gereken çantanızdan bu küçük MIDI klavyeyi çıkarıp tabletinize bağlamanız. Tek kötü yanı az fonksiyona sahip olması (Klavye üzerinde sadece ses ve oktav ayarı var.) olan bu MIDI klavye bu kötü yanını çok uygun fiyatı ve taşınabilirliği ile kapatıyor. 

AKAI MPK Mini MKII (~2000₺)

Uygun fiyatlı, taşınabilir, fonksiyonel ve özelleştirilebilir.
AKAI MPK Mini MKII günümüzün en popüler MIDI klavyelerinden bir tanesi. Bunun sebebi uygun fiyatı ve fonksiyonel oluşu. Fonksiyonlarından bahsedecek olursak, klavye üzerindeki 8 pad, 8 knob ve joystick öne çıkıyor, vuruş hassasiyetli pad’ler profesyonel bir AKAI MPC Controller hissi veriyor, sol üst köşedeki joystick pitch ve mod kontrolü sağlıyor, sağ köşedeki 8 knob ise ses kontrolünü arttırıyor. Ürünle birlikte gelen MIDI Editor programı ise ürünü özelleştirilebilir kılıyor ve ürün üzerindeki kontrolünüzü maksimuma çıkarıyor. Bütün bunlara ek olarak rahat taşınabilir ve uygun fiyatlı olması onu en iyi fiyat-performans ürünlerinden biri haline getiriyor. 

Roland A-49 (~1500₺)

Kaliteli, büyük ve piyano hissiyatı uyandırıyor.
Roland A-49 Roland kalitesinin hissedilebildiği bir ürün olarak çıkıyor karşımıza. Vuruş hassasiyetli tuşların kalitesi yüksek, 49 tuşlu bir ürün olarak daha fazla oktava ihtiyaç duyan müzikseverlere geniş bir klavye sunuyor. Elinizi sol üst köşedeki D-beam’in üzerinde tutarak pitch kontrolü yapabiliyorsunuz. Büyük bir klavye olduğundan dolayı pek taşınabilir. Ev stüdyosu kurmak isteyenler için uygun bir MIDI Klavye. 

Roland A-300 Pro (~2500₺)

Kullanımı rahat, ultra-fonksiyonel ve kaliteli.
32 tuşlu Roland A-300 Pro synthesizer’a yakın bir deneyim sunuyor. Sırt çantasında taşımak pek mümkün olmasa da taşınabilir desek yanlış olmaz. Knob’larıyla, fader’larıyla, pad’leriyle müzik üretimi için muhteşem bir alet. Çok fazla fonksiyonu olduğundan hepsinden tek tek bahsetmek gereksiz çünkü aklınıza gelen çoğu şeyi yapabildiğine eminiz. Fiyatı biraz yüksek de olsa son derece hak ediyor fiyatını. Müzik üretimini profesyonel düzeyde yapmak isteyenler için uygun bir MIDI Klavye. 


Uzun lafın kısası, MIDI klavyeler çok çeşitlilik gösteriyor ve bu yüzden sizin için en uygun olanı bulamayabilirsiniz. Üzülmeyin, Price&Me’ye girip Bana Ürün Öner kısmından ne istediğinizi söyleyin, sizin için en uygununu Kişisel Alışveriş Asistanınız bulsun.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir