Çay Severleri Mutlu Edecek 5 Harika Çay Makinesi

2 dk'lık okuma süresi

Türk kültürünün vazgeçilmezlerinden olan çayın tiryakisi çoktur. Sabah kahvaltısında, misafir ağırlamalarında, yazlıkta, ofiste kısacası her anında bir bardak sıcak çay arar tiryaki. Çaya en kısa yoldan, pratik bir şekilde ulaşmanın yolu ise çay makinelerinden geçer.  Kimi tiryaki klasik çaydanlıklardan vazgeçemezken kimisi çoktan bir elektrikli çay makinesi edindi bile. Bu yazımızda klasikten vazgeçemeyen çay tiryakilerinin bile hoşuna gideceğine inandığımız çay makinelerini bir araya getirdik. 

Çay makinesi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Gövde ve demlik malzemesi,  bir çay makinesinde dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden birisidir. Malzeme olarak genellikle çelik, cam, plastik veya porselen kullanılır. İnsan sağlığı açısından çelik, cam ve porselen malzemeye sahip ürünleri tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Ayrıca, plastik malzemeye sahip ürünlerin koku yapma veya çaya garip bir tat bırakma gibi dezavantajları olabilir. 
  • Çay filtresi de gövde ve demlik malzemesi gibi önemli bir konudur. Aynı şekilde kullanılan malzemeye dikkat ederek almanız faydalı olacaktır. 
  • Susuz çalışma emniyeti özelliğine sahip ürünler, içindeki su bittiğinde kendini otomatik kapatırlar. Bu özelliğe sahip ürünleri çalışır vaziyette bıraksanız dahi gözünüz arkada kalmaz.
  • Otomatik kapanma özelliği neredeyse her üründe bulunan bir özelliktir. Su kaynadıktan sonra kendini otomatik kapatan ama sıcak tutmaya devam etmesini sağlayan özelliktir.

Dikkat etmemiz gerekenleri öğrendiğimize göre şimdi sizler için hazırladığımız ürünlere göz atalım;

Homend 1709 Royaltea Paslanmaz Çelik Konuşan Çay Makinesi

Çay makinem konuşsun istiyorum diyenlere!
Bir çay makinesinden daha fazlası desek yanlış söylemiş olmayız. Adından da anlaşılacağı üzere konuşan bir çay makinesi Homend 1709. Sesli uyarı sistemine sahip bu çay makinesi, konuşarak size çayınızın hazır olduğunu haber verir. Kahve, bitki çayı, mama gibi farklı sıcaklıklarda su gerektiren içecekler için birden fazla ayarı bulunur. Paslanmaz çelik gövde ve demliğe sahip ürün, aynı zamanda geniş kapasitesi ile büyük ailelerin kullanımına çok uygundur. 1 L demlik kapasitesi sayesinde uzun bir çay keyfi sunar. Ayrıca hem susuz çalışma emniyetine hem de otomatik kapanma özelliğine sahiptir. 

Grundig Delisia Çay Makinesi

Şık bir çay makinem olsa olsa diyenlere!
Gövde ve demlik malzemesi çelik olan bu ürün şık tasarımı ve uygun fiyatıyla bizim gözümüze girdi. 0.7 L demlik kapasitesine sahip ürün, çelik çay filtresi ile çayınızın tadını etkilemeden ideal bir lezzet sunar. Otomatik kapanma özelliğine sahip olmasına rağmen susuz çalışma emniyetine de sahip.

Emsan Bella Gusto Elektrikli Çaycı

Zarif bir çay makinesi arayanlara!
Şık ve modern tasarımıyla mutfağınıza yakışacağını düşündüğümüz bu ürün uzun yıllar sizlere lezzetli çaylar yapacak bir ürün. Paslanmaz çelik gövde ve 0.7 L kapasiteli çelik demliğe sahip, ideal boyutlarda bir çay makinesi. Susuz çalışma emniyeti sayesinde içinde su var mı yok mu derdine düşmenize gerek kalmıyor. Otomatik kapanma özelliği sayesinde ise gereksiz yere çalışmayarak enerji tasarrufu etmenizi sağlıyor. 

Sinbo STM-5815 Elektrikli Çay Seti

Bana şöyle farklı aynıbir çay makinesi lazım diyenlere!
Sinbo markasının bu çay makinesi farklı tasarımıyla klasik modellerden ayrılıyor. Ayrıca 1.2 L demlik kapasitesi  ile normalden daha fazla bir kapasiteye sahip olmasıyla da özellikle geniş ailelerin ihtiyacını karşılamak için birebir. Eğer tezgahınızda yeterince yer varsa tercih edebileceğiniz güzel bir ürün. Otomatik kapanma ve susus çalışma emniyeti özelliklerine sahip olması sebebiyle güvenli bir kullanım sağlar. 

Premier Ptp 3945 Tiryaki

Bütçe dostu çay yapanım olsa diyenlere!
Yine geniş ailelerin hoşuna gidecek 1 L demlik kapasiteli, aynı zamanda uygun fiyatlı  bir ürün. Mutfağınıza renk katacak bir tasarıma sahip bu ürünün de demlik ve gövde malzemesi çelik. Susuz çalışma emniyeti sayesinde güvenli bir kullanım sağlarken otomatik kapanma özelliği ile de enerji tasarrufu sağlar. 


Aradığın çay makinesi bunlardan biri değil mi? Farklı bütçede, farklı özelliklere sahip bir ürün mü arıyorsun? Şimdi Price&Me’ ye girip Bana Ürün Öner’i kullanarak bütçendeki en iyi ürünü öğrenebilir, sana özel en uygun fiyatı bulabilirsin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir