En İyi Oyuncu Kulaklığı Seçenekleri 2020

4 dk'lık okuma süresi

Gelişen oyun sektörü ile birlikte, oyunseverlerin sayısı da günden güne artmakta. İster oyunları hobi olarak gören biri ol, ister oyunu gayet ciddiye alarak oynayan biri ol, istersen de yayın açarak bu alanı bir iş koluna dönüştürmeyi başarmış biri ol hepimiz biliyoruz ki oyunların hakkını vermek için iyi bir kulaklığa ihtiyacımız var. O özel kulaklığı aramak için ise internet başında geçirdiğimiz saatleri, okuduğumuz blogları ve izlediğimiz videoları saymıyoruz bile. Sen bütün bunlarla uğraşma diye, biz senin için farklı bütçe ve türlerdeki yüksek performanslı oyuncu kulaklığı seçeneklerini sıraladık. 

Trust GXT 408 COBRA – 149₺

Listemizin en başında, piyasada nadir rastlanan kulak içi ve kablolu bir seçenek yer alıyor. Kulağına tam oturan yapısı ile oyunun ortasında kulağından düşmesini engellerken, L tipi jack girişi ile kırılmaların önüne geçer. Ses kalitesi ile başta PUBG olmak üzere tüm oyunlarda yüksek performans elde etmeni sağlar Çıkarılabilir mikrofonu ile hem oyun hem de müzik kullanımlarını sağlamana yardımcı olur. Tüm cihazlarla uyumluluk sağlar, sadece Apple cihazlarında bir dönüştürücü ile kullanabilirsin. 

Ürün Tipi: Kulak İçi/Kablolu

Ses Özelliği: Stereo

Mikrofon Kalitesi: İyi

Konnektör Tipi: 3.5 mm jack

Rampage RM-33 Falcon-X – 339₺

Özellikleri, tasarımı ve uygun fiyatı ile tam bir fiyat performans ürünü olan bu oyuncu kulaklığı kullanıcıları tarafından oldukça sevilmekte. Ergonomik tasarımı ve rahat kulak yastıkları ile uzun süreli kullanımlarında dahi kulaklarını acıtmaz, takıp çıkarılabilir mikrofonu sayesine işlevsel kullanım sağlar. Oyunlara özel yapılandırılan ses sistemi ile her hareketi duymana yardımcı olurken, ne kadar yüksek olursa olsun sesi dışarı vermez. Dayanıklılığı arttırılmış kablosu uzun süren bir kullanım sağlarken kablo üzerinde bulunan ses anahtarı seslerini yönetmene yardımcı olur.

Ürün Tipi: Kulak Üstü/Kablolu

Ses Özelliği: 7.1 

Mikrofon Kalitesi: İyi

Konnektör Tipi: USB

Ek Özellik: RGB

Rampage RBT-18 BLISSFUL – 429₺

Kendi bütçesinde nadir görülen kablosuz özelliği ile bu kulaklık oldukça revaçta. 10 saate varan pil ömrü ile hem seni oyunlarda yüzüstü bırakmaz, hem de kablo derdinden kurtarır. Konforlu kulak pedleri ve katlanabilir yapısı ile oldukça kullanışlıdır. Yüksek kalitedeki mikrofonu ve sesi ile oyunlarda öne çıkmanı sağlar. Kulaklık üzerinde bulunan kontrol paneli ile sesini yönetmende sana yardımcı olur.

Ürün Tipi: Kulak Üstü/Kablosuz

Ses Özelliği: Stereo

Mikrofon Kalitesi: Normal

Konnektör Tipi: Bluetooth

HyperX Cloud Stinger Core – 438₺

Gürültü engelleme özelliği ile seni adeta oyunun içine sokan bu oyuncu kulaklığı, bilgisayar yanında PS4, Xbox One ve Nintendo Switch ile uyumludur. 40 mm Neomdimyum ses sürücüleri ile net ve dinamik bir ses çıkışı sağlar. Ayarlanabilir kafa bandı ile kulaklarına ve başına uyumluluk gösterir. 

Ürün Tipi: Kulak Üstü/Kablolu

Ses Özelliği: Stereo

Mikrofon Kalitesi: İyi

Konnektör Tipi: 3.5 mm jack

Ek Özellik: ANC (Gürültü Engelleme)

Razer Electra V2 – 432₺

oyuncu kulaklığı

Tüm ürünleri ile oyuncuların gönlünü fetheden markanın bu kulaklık tam sana göre. Tasarımı ile aşk yaşayacağın ürün konforlu yapısı, alüminyum kasası ile uzun yıllar kullanılabilir. Ayarlanabilir programı ile sesini kendi istediğin şekilde yönetebilirsin. Ses sistemi sayesinde işitsel farkındalığını arttıran kulaklık sayesinde en yakınındaki oyuncunun ayak seslerine dahi duyarlı olabileceksin. Üstelik çıkarılabilir mikrofonu ile sadece müzik dinlemelerinde de kullanabilirsin. Fakat baş ölçülerin normalden bir tık fazla ise sıkmaması açısından başka bir seçeneğe yönelmeni önerebilirim.

Ürün Tipi: Kulak Üstü/Kablolu

Ses Özelliği: 7.1 

Mikrofon Kalitesi: İyi

Konnektör Tipi: 3.5 mm jack

Logitech G G432 – 649₺

oyuncu kulaklığı

Sesin geldiği yönü yedi farklı noktadan çok daha rahat anlayabileceğin 7.1 ses sistemi ile oyunlarda kuş uçurtmayacaksın!  50 mm ses sürücüleri ile sesleri sana tam da olması gerektiği gibi iletirken seni aksiyonun tam da içinde hissettirir. Kaliteli mikrofonu ile komutlarını arkadaşlarına daha net iletir. Mikrofonu kullanmak istemediğinde katlayabilir ve sessiz moda geçiş yapabilirsin. Bilgisayar ve laptobun yanında PS4 ve Nintendo Switch ile de uyumluluk gösterir. 

Ürün Tipi: Kulak Üstü/Kablolu

Ses Özelliği: 7.1 DTS

Mikrofon Kalitesi: İyi

Konnektör Tipi: 3,5 mm Jack 

MSI Immerse GH10 – 649₺

oyuncu kulaklığı

En iyi kulak içi oyuncu kulaklıklarından biri ile yazımıza devam ediyoruz. MSI Immerse GH10 gerek portatif yapısı, gerekse üstün ve temiz ses performansı ile parasının hakkını verebiliyor. Kulağa tam oturan yapısının yanında değiştirilebilir kulaklık başlıkları ile kendi kulak boyutuna uygun başlığı seçebilirsin. Ayrılabilir mikrofonu ile mobil kullanımlarında dahi kullanabileceğin kulaklığın kabloları düğümlenmeyi önler ve dayanıklı malzemesi ile hasar görmez. 

Ürün Tipi: Kulak İçi/Kablolu

Ses Özelliği: Stereo

Mikrofon Kalitesi: İyi

Konnektör Tipi: 3.5 mm Jack

Kingston HyperX Cloud II – 890₺ 

oyuncu kulaklığı

Profesyonel oyuncuların ve yayıncıların tercihlerinden biri ile devam edelim. Bu kulaklık oyun ve kişisel tarzın ne olursa olsun herkesin oyun ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı. Konforlu yapısı ve sağlam materyali ile hem yanında olmasını isteyeceğin HyperX Cloud II profesyonel oyunlar için optimize edilen kapalı kapak tasarımı ile pasif gürültü engelleme özelliği sunar. Dayanıklı kablosu üzerinde yer alan kontrol paneli ile sesini yönetmeni sağlar, çıkarılabilir gürültü önleyici mikrofonu ile kullanım kolaylığı sunar. Teamspeak ve Discord onaylı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Ürün Tipi: Kulak Üstü/Kablolu

Ses Özelliği: 7.1 

Mikrofon Kalitesi: İyi

Konnektör Tipi: USB 

Ek Özellik: Ses kontrol paneli 

SteelSeries Arctis 5 – 1.098₺

oyuncu kulaklığı

7.1 DTS ses sistemi ile oyunlarda bir adım öne geçmeni sağlayan bu kulaklık hem kullanım hem de performans açısından oldukça ilgi çekici. Kulaklığın ses donanımı sayesinde oyunlarda rakibin yerini teslim ederek bir adım önde olmanı sağlar. Gömülü mikrofonu, sesini ultra genişlikte yüksek frekansa  çevirerek karşı tarafa aktarır. Hafif ve konforlu yapısı ile kulağında olduğunu bile unutabilirsin. SteelSeries Engine ses ayarları sayesinde çevresel sesi, EQ ayarlarını ve mikrofon ayarlarını da özelleştirebilmen mümkün. 

Ürün Tipi: Kulak Üstü/Kablolu

Ses Özelliği: 7.1 DTS

Mikrofon Kalitesi: Normal

Konnektör Tipi: 3.5 mm Jack

SteelSeries Arctis Pro HiRes – 1.847₺

Hava örgülü kulak yastıkları ile kulağını terletmeyen bu oyuncu kulaklığı özel kafa bandı tüm kafalara uyar, ağırlığı eşit olarak dağıtıp basınç noktalarını ortadan kaldırır. Kulak üstü Chatmix kadranı ile oyundaki sohbet seslerini yönetmene imkan tanır. Tam şarj edildiğinde 24 saate kadar kullanım sağlar. Tüm cihazlarla uyumludur. Yazılımı ile sesi istediğin gibi kontrol edebilirsin. Üstelik tek bir tuş ile kulaklığı kaliteli bir hoparlöre dönüştürebilirsin. 

Ürün Tipi: Kulak Üstü/Kablosuz

Ses Özelliği: 7.1 DTS

Mikrofon Kalitesi: İyi

Konnektör Tipi: 3.5mm jack

Ek Özellik: Hoparlör

Bu ve bunun gibi çok daha fazla kategoride ürünün kendi bütçene göre sıralanmasını istiyorsan durma, P&M’ye gel seni saatlerce araştırma zahmetinden kurtaralım!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir