Enfes Kahvaltılar Yapmak İçin En İyi 5 Tost Makinesi

2 dk'lık okuma süresi

Kahvaltınızın tamamlanması için en iyi tost makinesi seçeneklerini sizler için derledik…

Kahvaltıların, gece acıkmalarının vazgeçilmezi ayrıca öğrenci evinin daimi üyesi olan tostu hepimiz çok seviyoruz. Sabah evden aceleyle çıkmamız gerektiğinde, kahvaltı hazırlamaya üşendiğimizde, öğün aralarında kısacası hayatımızın her yerinde olan yerli fast-food ürünümüz tost artık bir trend haline geldi. Klasik tostların yanı sıra artık çok değişik içerikli tostlar yapılıyor. Siz de evinizde kendi zevkinize göre tost yapmak istiyorsanız veya tost makinesini aynı zamanda ızgara olarakta kullanmak istiyorsanız bu listeye göz atmalısınız.

Tost Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?
  • Tost makinelerini sadece tost için değil aynı zamanda ızgara olarak da kullanabilirsiniz. Et ve balık ızgaralarını rahatlıkla yapabilirsiniz. 
  • Tatların birbirine karışmaması için ve hijyen için plakaları temizlemek şart bunun için de plakaların çıkarılabilir olması önemlidir.
  • Bu plakalar 3 türde olabilir; teflon, seramik, dökme demir. Teflon ve seramik plakalar demire göre daha kolay temizlenir ve seramik plakalar teflon plakalara göre daha sağlıklıdır. Demir plakalar diğerlerine göre daha ağırdır ve geç ısınır ama lezzet olarak daha iyidir.
  • Kullanımının esnek olmasına dikkat etmelisiniz. Üst kapağı 180 derece yatabilen modeller ızgara yapmak için daha ideal olacaktır.
  • Ev kullanımı için almayı düşünüyorsanız çok büyük ve hantal modeller almaktan kaçınmakta fayda var.

Tost makineleri hakkında biraz bilgi sahibi olduğumuza göre listemize geçebiliriz.
Not:Ürünlere ve detaylı özelliklerine ulaşmak için başlıklara tıklayabilirsiniz.

Grundig CG 5960(259 TL): 

Tost Makinesi

Bütçesini fazla zorlamak istemeyenlere:
1800W gücüyle hızlı bir şekilde ısınıyor ve aynı zamanda üst tabakasının 180 derece yatmasıyla ızgara olarak da rahat bir şekilde kullanılıyor. Ayrıca geniş plaka yüzeyi ile rahatça 6 dilim tost ekmeği sığabilecek kapasitede.

Korkmaz A328-05(497 TL): 

Tost Makinesi

Uzun ömürlü olsun diyenlere:
%100 alüminyum döküm gövde sayesinde uzun yıllar boyunca sıkıntısız bir şekilde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda çok şık bir görüntüye sahip olan tost makinesi ile rahatça et ve balık ızgara çeşitlerini yapabilirsiniz. Temizlik kısmında da kolaylık sağlamak için 2 adet yağ haznesi bulunuyor ve yağlar bu kısma dökülüyor böylece donmuş yağ atıklarıyla karşılaşmıyorsunuz.

Tefal Gourmet Grill Comfort(3570 TL): 

Tost Makinesi

Güçlü bir tost makinesi isteyenlere:
2000 Wattlık bu tost makinesinin yüksek ısıtma gücü sayesinde mutfağınızı piknik alanına çevirebilirsiniz. Et ve balık ızgara, sebze közleme gibi işleri rahatça yapabilirsiniz. Ayrıca döküm yapışmaz plakalara sahip olduğu için dilerseniz elinizde dilerseniz bulaşık makinesinde kolaylıkla temizleyebilirsiniz. 

Breville BGR200EX(2499 TL): 

Her işi yaparken şıklığından ödün vermek istemeyenlere:
Her imkana sahip ve aynı zamanda şık bir tost makinesi istiyorsanız bu model tam size göre. Breville markasının kalitesi ile uzun yıllar boyunca bir sorun yaşamadan gönül rahatlığıyla kahvaltılarınıza devam edebilirsiniz. Ayrıca mangal tadında ızgaralar da yapabilirsiniz.

Cuisinart GR47E(1999 TL): 

Ben özel bir şeyler istiyorum diyenlere:
Kalitede son noktaları arzuluyorsanız ve her bakımdan en iyi ürünü arıyorsanız doğru yerdesiniz. 3’ü 1 arada pişirme sistemiyle sayısız yemek çeşitleri hazırlayabilirsiniz. Hızlı ısınma süresi ve eşit ısı dağılımı ile profesyonel kalitede yemekler elde edebilirsiniz. Ayrıca geniş pişirme yüzeyi ile tüm aileye yetecek leziz yemekler hazırlayabilirsiniz. 


Ve bir rehberimizin daha sonuna geldik. Hepimizin çok sevdiği, soframızın vazgeçilmezi tostları en iyi şekilde yapabilmek için ekonomik modellerden daha pahalı modellere doğru sizlere en uygun tost makinelerini derlemeye çalıştık. Listemizde belirttiğimiz modellerin dışında ve bambaşka bütçelerle size en uygun tost makinelerini bulmak için Price&Me üzerinden Bana Ürün Öner özelliğini kullanarak size en uygun ürünü, en ucuza bulabileceğinizi unutmayın. Haftaya başka bir rehberde görüşmek üzere 🙂


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir