Evinizi Sizin Yerinize Temizleyen En Akıllı 5 Robot Süpürge

3 dk'lık okuma süresi

Sizi yormadan evinizi temizleyecek en akıllı 5  robot süpürgeyi sizler için derledik…

Günümüzde birçok insan çok yoğun bir tempoda çalışıyor ve bu tempoda rutin işleri kolaylaştıracak teknolojik ürün arayışına giriyor. Bu yüzden ev, ofis gibi alanlarda kullanılan elektrikli aletlerde akıllı ürünler sıklıkla tercih ediliyor. Yaşam alanlarımızı temiz tutmak için olmazsa olmaz eşyalarımızdan olan süpürgelerin de akıllı olanları yaygınlaşıyor. Robot süpürge olarak ismini duyduğunuz akıllı süpürgeler sizi yormadan, mobil uygulamadan kolaylıkla kontrol edilerek istediğiniz alanları temizleyen akıllı, tam otomatik ürünlerdir. Son yıllarda yaygınlaşan robot süpürgeler birçok marka tarafından kullanıcıya sunuluyor. Bu yazımızda robot süpürge alınırken dikkat edilmesi gerekenleri ve piyasadaki en iyi robot süpürgeleri sizler için inceledik.

Robot Süpürge Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Robot süpürge tavsiyesi arayan kişiler tarafından en çok merak edilen özellik robot süpürgelerin hangi zeminlerde kullanımının olduğudur. Robot süpürge tercih edilirken en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerden birisi kullanım alanıdır. Bazı markaların robot süpürgeleri parke gibi sert zeminlerde daha iyi sonuç verebilmesine rağmen tahmin edilenin aksine birçok markanın ürünleri halı kullanımına uygundur. 
  • Kullanım alanı halı olan robot süpürgelerde dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik aşılabilir engel yüksekliği. Evinizde kalın halılar kullanıyorsanız, aşılabilir engel yüksekliği fazla olan modelleri tercih etmeniz daha akıllıca olacaktır.
  • Robot süpürgeler arasında sadece süpürme özelliğine sahip ürünlerin yanında ıslak kullanılabilen, paspas özelliği olan ürünleri de mevcuttur. Kullanım amacınıza göre robot süpürge tercih edebilirsiniz.

Şimdi sizler için incelediğimiz 5 farklı robot süpürgeye geçebiliriz…

1.iRobot Roomba 960 Robot Süpürge

En zorlu kirleri bile süpürür.
iRobot markasının Roomba 960 modeli iRobot Home (Android ve iOS) uygulaması üzerinden kontrol edeebilirsiniz. Sanal duvar oluşturarak eşyalarınızı koruyabilirsiniz. 92 mm boyuyla 20 mm yüksekliğe kadar engelleri aşabilen model halı üzerinde kullanıma uygundur. Sadece süpürme işlemi yapar, paspas yapmaz. 2 saat şarj süresinin ardından 75 dk çalışır, gerektiğinde şarj istasyonuna kendisi gider ve sonra temizlemediği yerlere geri döner. Fazla kirli yerleri sensörler sayesinde algılar ve orada daha detaylı bir temizlik yapar. Toz haznesi dolduğu zaman sizi uyaran Roomba 960 sınıfının en akıllı modellerinden birisidir.  

2.Xiaomi Roborock S55 Akıllı Robot Süpürge

Yüksek emiş gücüyle hem süpürür hem siler.
Süpürme ve paspas özelliklerini sahip Xiaomi Roborock S55, süpürmeye başlamadan önce çalışacağı yerin haritasını çıkarır. Mi Home (Android ve iOS) uygulaması üzerinden kontrol ederek, temizlenmesini istediğiniz yerleri uygulama üzerinden seçerek süpürgenizi yönlendirebilirsiniz, sanal duvarlar oluşturabilirsiniz. 2000 Pa emiş gücü ile evinizde pürüzsüz bir temizlik sağlayan model, yazımızdaki robot süpürgeler arasında en fazla emiş gücüne sahip robot süpürgedir.  20 mm yükseklikleri aşar. 2 saat şarj süresinin ardından 150 dk çalışır, 60 dB ses seviyesine sahiptir. Robot süpürge çeşitleri arasında en uzun süreli çalışanlar arasında gösterilebilir.

3.Anker Eufy RoboVac 35C

Küçük boyu sayesinde her yeri temizler.
Anker markasının Eufy RoboVac 35C modeli uygulama üzerinden kontrol edilebilen Hepa filtreli bir robot süpürgedir. 1500 Pa emiş gücüne sahip olan bu model, halı ve sert zemin kullanımına uygundur. Süpürme işlemi yapar, paspas yapmaz. 16 mm’ye kadar engelleri aşabilen bu modeli çok kalın halılarda kullanmanız biraz zor olabilir. Süper İnce olarak adlandırılan bu model 70 mm boyuyla mobilyalarınızın altına daha rahat girer. 2 saat şarj olur, ardından 100 dk çalışabilir. 55 dB ses seviyesi sayesinde sizi rahatsız etmeden çalışır. 

4.Robogil Galaxia-300 (RSP) Robot Süpürge ve Paspas

Sessizce süpürür, siler.
Robogil markasının Galaxia-300 (RSP) model robot süpürge ve paspası da uygulama üzerinden kontrol edilebilen robot süpürgeler arasındadır. 90 mm boyuyla 20 mm’ye kadar olan engelleri aşabilir, bu sayede halı kullanılan alanlarda kullanılabilir. Süpürme ve silme özelliklerine sahip olan ürün 1800 Pa emiş gücüne sahiptir. 3 saat şarj süresinin ardından 150 dk çalışabilen robot süpürge çeşitleri arasında en uzun çalışanlar arasında gösterilebilir. 55 dB ses seviyesi ile gayet sessiz çalışır.

5.Ilife V5s Pro Elektrikli Akıllı Ev Süpürgesi

İyi bir paspasçıdır.
Ilife markasının V5s Pro modeli robot süpürgeler arasında uygun fiyatlılar arasındadır. Akıllı navigasyon özelliği sayesinde mekanı haritalandırarak temizliğe başlar. Hem ıslak hem kuru kullanıma sahip olan bu model sert zeminlerde daha iyi performans gösterir. Paspas işlemi için yüksek kaliteli mikrofiber bezi damlama su ile sürekli ıslak tutarak iyi bir silme gerçekleştirir. Hepa filtreye sahiptir.  5 saat şarj süresinin ardından 110 dk çalışabilen V5s Pro modeli, 76 mm biioya sahiptir, 10 mm yükseklikteki engelleri aşabilir. Şarjı azaldığında şarj istasyonuna döner. Akıllı sensörleri sayesinde mobilyalara çarpmaz. 


Hepimizin hayatını kolaylaştıracak robot süpürge modellerine size özel en uygun fiyatlarıyla ulaşmak için Price&Me’ yi ziyaret etmeyi unutmayın. İster sadece süpüren ister paspas da yapan robot süpürge arıyor olun, Bana Ürün Öner özelliğini kullanarak aradığınız özelliklerde süpürgeyi Kişisel Alışveriş Asistanınız sizin için bulsun!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir