Evinizin Tozunu Attıracak En İyi 4 Toz Torbasız Süpürge

3 dk'lık okuma süresi

Evinizdeki en büyük yardımcınız olacak en iyi 4 toz torbasız süpürge seçeneğini sizler için derledik.

Elektrikli süpürgeler ev, ofis gibi yaşam alanlarını temiz tutmak için ihtiyaç duyduğunuz ilk üründür. Tercih edebileceğiniz elektrikli süpürge çeşitleri oldukça fazladır ve aralarından bir seçim yapmak zor olabilir. Bu yazımızda elektrikli süpürgeler arasında çok tercih edilen toz torbasız süpürge çeşitlerini inceledik ve en iyi 4 toz torbasız süpürgeyi sizler için listeledik. 

Toz Torbasız Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Toz torbasız süpürge; tozu ve kirleri kağıt veya bez bir torba yerine kendi haznesinde saklar. Bu yüzden toz torbasız süpürge alırken toz haznesi önemlidir. İhtiyacınıza göre daha büyük hacme sahip toz hazneli modelleri tercih edebileceğiniz gibi daha küçük hazneli bir süpürge de işinizi görebilir.
 • Alacağınız süpürge ister toz torbalı ister toz torbasız olsun, bir süpürgede dikkat edilen özelliklerden birisi de emiş gücüdür. Emiş gücü yüksek bir süpürgenin toz haznesi doldukça emiş gücü düşer, tıpkı torbalı modellerde torba dolunca düştüğü gibi. Bu noktada toz torbalı süpürgeler hakkında yanlış bilinen bir şeyi düzeltelim. Tahmin edilenin aksine toz torbasız süpürgeler toz torbalı süpürgelerden daha iyi bir emiş gücüne sahip değildir. Bir süpürge toz torbalı olup toz torbasız bir üründen daha iyi bir emiş gücüne sahip olabilir.
 • Elektrikli süpürgelerde genellikle 70-80 dB arasında değişen ses seviyesi de önemli bir özelliktir. Çok gürültülü bir süpürge istemiyorsanız daha düşük dB değerlerine sahip ürünler tercih etmelisiniz.
 • Elektrikli süpürgelere bakarsanız AAA veya ACA sınıfı gibi özellikler görürsünüz. Bunlar, süpürgenin performansını ortaya koyan özelliklerdir. Örneğin; Enerji Sınıfı / Halıda Çekiş Sınıfı / Sert Zeminde Çekiş Sınıfı: A / C / A, ACA sınıfı diye ifade edilir. Bu anlamda, Halıda Çekiş Sınıfı C olan bir süpürgeden güçlü bir performans beklemeniz çok doğru olmayacaktır.
 • Son olarak, tüm elektrikli ev aletlerinde olduğu gibi süpürge alırken de dikkat etmeniz gereken özellik ürünün enerji sınıfı. Enerji sınıfı, enerji verimliliği sağlama açısından çok önemlidir. A++ enerji sınıfına ait bir ürün A enerji sınıfındaki ürüne göre %40 daha fazla enerji tasarrufu sağlar.

Şimdi sizler için incelediğimiz 4 farklı toz torbasız süpürgeye geçebiliriz.


1.Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2

 Toz Torbasız Süpürge

Emiş gücünü kaybetmeyen süpürge!

Dyson markasının Cinetic Big Ball Absolute 2 modelinin sınıfındaki diğer toz torbasız süpürgelerden en büyük farkı, yıkanacak herhangi bir filtreye sahip olmamasıdır. Filtresini değiştirmeniz veya yıkamanız gerekmediği için emiş gücünü hiç kaybetmez. 700 watt motor gücü ve Hepa filtresi sayesinde alerjenleri içine hapseder. Devrilince kendini düzeltebilen şekli ve tek hareketle açılan toz haznesi kullanım kolaylığı sağlar. 80 dB ses seviyesine sahip olmasından ötürü sessiz bir makine diyemeyeceğimiz bu süpürge, toz torbasız süpürge çeşitleri arasında fiyatı yüksek ürünlerden biri olmasına rağmen fiyatının hakkını veren bir üründür.

 • Emiş Gücü: 150 AW
 • Hazne kapasitesi:1,7 litre
 • Filtreleme: Ömür boyu- Yıkanmaz

2.Arnica Tesla Premium Silver 

 Toz Torbasız Süpürge

Sessiz sınıfının performansı yüksek süpürgesi!

Piyasada sessiz süpürge olarak tanıtılan modellerin çoğu yüksek bir emiş gücüne sahip değil. Arnica markasının Tesla Premium modeli ise sessiz süpürgeler arasında 70 dB ses seviyesiyle istenilen performansı gösteren nadir ürünlerden birisi. 750 watt motor gücüne sahip süpürge, 3L geniş toz haznesiyle size kesintisiz bir temizlik sunarken yıkanabilir Hepa filtresiyle hijyenik bir ortam da vaadeder. Sessiz ve emiş gücü yüksek bir süpürge arıyorsanız Tesla Premium sizin için mantıklı bir seçenek olacaktır. 

 • Emiş Gücü: 750 W
 • Hazne kapasitesi: 3.5 litre
 • Filtreleme: Hepa Filtre

3.Siemens VSX6XTRM Extreme Power

Yüksek motor gücüyle halıları kaldıran süpürge!

Adından da anlaşılacağı üzere güçlü bir motora sahip bu model ile temizlik yapmak çok daha keyifli. 2500 watt motor gücü ve ayarlanabilir emiş gücü sayesinde farklı zeminlerde emiş gücünü değiştirebilir, bu şekilde daha rahat bir kullanıma erişebilirsiniz. Yıkanabilir Hepa filtresi alerjisi olan kişilerin kullanımına uygun olarak tasarlanmış olan bu ürün evinizde hijyenik bir ortam sağlar. Güçlü bir süpürge arıyorsanız Siemens markasının VSX6XTRM Extreme Power modeli tam size göre. 

 • Emiş Gücü: 2500 W
 • Hazne kapasitesi: 3 litre
 • Filtreleme: Hepa Filtre

4.Samsung VC07R302MVP

Uygun fiyatlı performansı yüksek süpürge!

3A performansa sahip  Samsung VC07R302MVP Toz Torbasız Elektrikli Süpürge, uygun fiyatlı elektrikli süpürgeler arasında halıda çekiş sınıfı A olan nadir süpürgelerden. 750 watt güce sahip olup sınıfındaki diğer süpürgelere göre yüksek bir güce sahip. 5 adımlı filtre sistemi ve iki yıkanabilir filtresi sayesinde size hijyenik bir ortam sunan ürünün 79 dB ses seviyesi ile pek de sessiz bir süpürge olmadığını söyleyebiliriz. 2.5L toz haznesine sahip bu süpürge uygun fiyatlı ama sizi üzmeyen bir ürün olacaktır.

 • Emiş Gücü: 750 W
 • Hazne kapasitesi: 2,4 litre
 • Filtreleme: Hepa Filtre

Size özel en uygun fiyatlı toz torbasız süpürge çeşitlerine ulaşmak için Price&Me’ yi ziyaret etmeyi unutmayın. Hala alacağınız süpürgeye karar veremediyseniz, Bana Ürün Öner özelliği sayesinde aradığınız özelliklerdeki süpürgeyi Kişisel Alışveriş Asistanınız sizin için bulsun!


En İyi Çay Makinesi Önerileri

Melek Enönü
4 dk'lık okuma süresi

Beyaz Eşya Seçme Rehberi

Betül
6 dk'lık okuma süresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir