Fiyat Aralıklarına Göre Alınabilecek En İyi Matkaplar

3 dk'lık okuma süresi

Sizin için her seviyeden en iyi matkapları derledik…

Eminim ki çoğumuz evde en az bir kez içimizden “Ah şimdi bir matkabım olsaydı iki dakikada halletmiştim” demişizdir. Bu gibi durumlarda komşumuzda varsa ondan alırız veya o iş sonsuza kadar yarım kalır. Matkap almaya kalktığımızda ise markaların, modellerin içinde kaybolur ve genelde ihtiyacımızı karşılayacak modelden ziyade çok profesyonel ya da çok amatörce matkaplar alabiliyoruz. İşte bu sorunlarla karşılaşmamanız ve kolayca karar verebilmeniz için Price&Me ailesi olarak sizler için en iyi matkapları derledik.

Matkap Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

  •  İlk önce matkabı nerede kullanacağınızı belirlemek seçenekleri daraltmak açısından size çok büyük kolaylık sağlar.
  • Duvar, beton veya metal gibi daha sert yüzeyleri delmek istiyorsanız darbeli matkaplara yönelmeniz gerekir fakat böyle yüzeylerde hiç işim olmaz ahşap, tahta gibi daha yumuşak zeminlerde çalışırım diyorsanız boşuna darbeli matkap modellerine bakıp zaman kaybetmenize gerek yok, darbesiz matkaplar işinizi görür. 
  • Ekstra bilgi olarak tüm darbeli matkapları darbesiz modunda da kullanabilirsiniz. 
  • Matkap seçerken önemli olan diğer bir konu ise matkabın motor gücü yani Watt olarak belirttiğimiz rakamlar. 
  • Amatör ev işlerinde kullanacağınız matkabın motor gücünün 500-800 Watt arasında olmasını yeterlidir. Zımpara gibi matkabı yoracak işler yapacaksanız 900 Watt ve üstü almanız gerekir. 
  • Ayrıca matkabın anahtarsız mandrene sahip olması (mandren:matkabın ucu) sizin için daha iyi olacaktır çünkü anahtarlı mandren için yanınızda anahtarını taşımanız gerekmektedir ve kaybolursa işlerinizin akmasına neden olur. 
  • Son olarak istediğimiz matkabın markasını seçmemiz gerekir. Marka seçerken size tavsiyem servis ağının geniş olmasına dikkat etmelisiniz ve bilindik markalara yönelmelisiniz. 
  • Amatör kullanım için Bosch (yeşil seri), Dewalt profesyonel kullanım için ise Makita,Bosch(mavi seri) en çok tercih edilen markalar.

Matkaplar hakkında biraz bilgi sahibi olduktan sonra artık listemize geçebiliriz.
Not:Ürünlere ve detaylı özelliklerine ulaşmak için başlıklara tıklayabilirsiniz.


Bir gün lazım olur evde bulunsun diyorsanız bu matkaplar tam size göre (Amatör Kullanım):

1. Bosch EasyImpact 570:

En çok tercih edilen markalardan birinin Bosch olduğunu belirtmiştik ve Bosch’un bu modeli 570 Watt gücünde güçlü bir motora sahip ayrıca Bosch Auto-Lock sistemiyle ve anahtarsız mandren sayesinde ek alet değişimi oldukça kolaylaşıyor.

2.Dewalt DWD024-TR:

Daha güçlü bir matkap istiyorsanız 650 Wattlık gücüyle Dewalt göreve hazır. Bu güçlü motoruyla ahşap, çelik, beton zeminlerde diğer rakiplere göre daha fazla delme kapasitesiyle öne geçiyor.


Matkapla bir şeyler yapmak benim işim diyorsanız bu matkaplara göz atabilirsiniz (Profesyonel): 

3.Makita HR2470:

Profesyonellerin en iyi dostlarından biri olan Makita markasının 780 Watt gücündeki  hem kırıcı hem delici olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz bir modeli. Zemin delme kapasitesi olarak ise sizi tatmin edecek sonuçlar ortaya çıkarıyor. Ahşapta 32 mm,betonda 24 mm, çelikte ise 13 mm’ye kadar delme kapasitesine sahip.

4.Hitachi DV22V:

Bir başka profesyonel matkap önerimiz ise Hitachi markasından. Şu ana kadarki modeller arasında en güçlü motora sahip olan ürün tam olarak 1120 Wattlık bir motora sahip. Bu matkabı da hem delici hem kırıcı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca tamamen alüminyum döküm gövde ile size uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Aynı zamanda “Slip Clutch” teknolojisi ile aşırı yüklenmelerde dişli sıyırmaya karşı önlem almaktadır.


Kablo derdi ile uğraşmak istemiyorum, akülü olsun diyorsanız bu kategorideki matkaplar sizin için:

5.Black+Decker BCDD12-QW:

Akülü matkaplar içinde fiyat/performans olarak gayet memnun eden bir üründür. Özellikle nikel pil yerine lityum pil kullanıldığı için performans ve kullanım ömrü olarak çok daha iyi sonuçlar veriyor. Evinizde rahatlıkla işlerinizi halledebileceğiniz kullanımı kolay bir ürün.

6.Einhell Te-CD 18/2:

Profesyonel kullanıma uygun 18 V’luk lityum bir aküye sahip olan modelimiz vidalama ve delme işlemleri için de uygun fonksiyonlara sahip. Ayrıca 30 dakikada hızlı şarj özelliği ile şarj olması için saatlerce beklemenize hiç gerek yok.

7.Bosch Psb 1800:

Bosch markasının güvenilirliği altında uzun yıllar boyunca sorun yaşamadan matkabınızı kullanmak isterseniz tavsiyemiz bu üründür. Çift lityum aküsü sayesinde uzun süreler boyunca şarjı bitmeden kullanabilirsiniz. Ayrıca Bosch Akıllı Syneon Chip teknolojisi sayesinde matkabınızdan farklı kullanım alanları için optimum gücü ve maksimum dayanıklılığı alırsınız.

https://www.youtube.com/watch?v=s7VsvGfjFEk

8.Dewalt DCH253M2-QW:

Tamamen profesyonel bir performans istiyorsanız hem delici hem kırıcı bir matkap arıyorsanız bu ürün tam size göre. Dewalt markasının bu modeli sağlamlığıyla sizi yarı yolda bırakmayacak 400 Watt gücünde 2×4 Ah akü kapasitesi ile size tam performans sunmaya hazır.


Ve matkap rehberimizin sonunda geldik. Biliyoruz ki doğru matkabı bulmak gerçekten zor ve büyük bir uğraş gerektiriyor. Biz de sizin işinizi kolaylaştırmaya çalıştık umarım faydalı olabilmişizdir.
Yukarıda belirttiğimiz alanların dışında ve bambaşka bütçelerle size en uygun matkabı bulmak için Price&Me, Bana Ürün Öner özelliğini kullanarak en uygun ürünü, en ucuz fiyata bulabileceğinizi unutmayın.
İsteklerinizi ya da önerilerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


“Fiyat Aralıklarına Göre Alınabilecek En İyi Matkaplar” yazısına 1 yorum yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir