Mutfağını Tamamlayacak Küçük Ev Aletleri Önerileri 2020

3 dk'lık okuma süresi

Mutfak evin en popüler alanlarından bir tanesi. Küçük ev aletleri ise bu alanın minik yardımcıları. Yemek ya da içecek hazırlamayı daha kolay hale getiren bu minik yardımcılar alındıktan sonra “ihtiyacım olan şey buymuş” düşüncesi beliriveriyor.

Hayatını kolaylaştıracak, yemek hazırlama sürecini hızlandıracak, sana çayını kahveni hazırlayıverecek ve mutfağını tamamlayacak küçük ev aletleri neler gel bir bakalım.

Bosch TFB4431V Tost Makinesi

küçük ev aletleri

En karakteristik özelliği çift taraflı kullanılabilir olması olabilir. Bu da şu demek, üst ve alt plakanın sıcaklığını birbirinden bağımsız olarak ayarlayabiliyorsun. Sadece tost makinesi olarak değil, ızgara ve sıcak tutma için de kullanılabilen bu ürünün yüksekliği de ayarlanabiliyor.  Fırınlama fonksiyonu sayesinde fırında pişirebileceğin bazı yiyecekleri de bu tost makinesinde pişirebilirsin. O yüzden de bu makineye sadece tost makinesi demek birazcık ayıp oluyor gibi.

Plakalarını çıkardıktan sonra bulaşık makinesinde yıkayabileceğin bu ürünün plaka malzemesi ise teflon. Döküm plakalara göre daha hızlı ısınması ise avantajı. 6 dilimlik ekmek kapasitesi, 5 farklı ısı kademesi ile mutfağını tamamlayan parça olacak. 

Schafer Nostalgie Waffle ve Tost Makinesi

Hem waffle hem de tost yapabileceğin plakalara sahip bu ürünün ızgara özelliği de bulunuyor. Granit plakalı ürün tek sefere 6 tost ekmeği kapasitesine sahip. 1600 W güce sahip olsa da biraz geç ısınabiliyor. 

Ürünün güzel yanı sadece waffle ya da tost işlevine sahip olmaması. İkisinin bir arada bulunuyor oluşu, kahvaltılarda ya da tatlı krizlerinde akıllı bir çözüme dönüşebiliyor. Waffle kapasitesi ise aynı anda 2 tane. Ürünün farklı renk seçeneklerinin bulunması da mutfak tasarımına uygun olanı seçmeni sağlayabilir. 

Waffle hazırlamak için makineyi tanımak ve inceliklerini öğrenmek gerektiğini belirtmek gerek. Yapışmayı engellemek için makinenin gerçekten ısındığından emin olmalı ve waffle’ın tadını bozmayacak kadar azıcık yağ sürmelisin. Başlarda biraz zorlansan da zamanla mükemmel waffle’lar yapacaksın.

Arçelik K 3293 IN Çay Makinesi 

küçük ev aletleri

En popüler çaycılardan bir tanesi olan bu ürün aynı zamanda yüksek kullanıcı memnuniyeti ile de dikkat çekiyor. Çelik demlik ve gövdeden oluştuğu için “Ya demliği kırılırsa?” sorusunu fazla sordurmayacak, sade tasarımlı bu şık ürünün 1.7 litrelik su ısıtıcı kapasitesi çoğu kişi için ideal diyebiliriz. 

Oldukça hızlı çalışan, su kaynadıktan sonra otomatik olarak sıcak tutma moduna geçen, otomatik kapanma özelliği bulunan bu çaycı kablosuz kullanım özelliği ile son derece pratik ve kireç filtresi ile de sağlıklıdır. Parmak izi bırakmaması artılarından bir tanesi. Tamamen çelik malzemeden üretilse de su seviye göstergesinde kullanılan plastiğin su ile temas ettiğini belirtmek gerek. 

Karaca Allure Seramik Çay Kahve Makinesi

küçük ev aletleri

Porselen demliğinin çaya sağlayacağı eşsiz lezzet ve makinenin multifonksiyonel yapısı bu ürünü farklı bir yere koyuyor. Kullanıcı yorumları iyi olan bu üründe bir taban üzerinde hem çay demleyebilir hem de cezvesi ile Türk kahvesi hazırlayabilirsin. Gövde ve cezve plastikten yapılmış olsa da dayanıklı bir plastik kullanılması bu açığı kapatabilir. İşlevsel kontrol düğmeleri, sesli uyarı sistemi, LED ışıkları ile son derece pratiktir. Su ısıtıcı için 4 faklı ayar bulunur ve mama suyu hazırlama fonksiyonu ile farklı ihtiyaçlara hitap edebilir. 

Fakir Kaave Uno Pro Türk Kahvesi Makinesi

küçük ev aletleri

Seni zahmetten kurtaracak otomatik su alma özelliği sayesinde kahveni hazırlamak için sana tek gereken kahveni cezveye koymak, gerisini makineye bırak. Farklı renk seçenekleri bulunan bu makinenin taşma ve su bitme emniyeti de bulunuyor. 

Bol köpüklü kahveler hazırlayabileceğin bu ürün aynı anda 4 fincan kahve hazırlayabilir. Çıkarılabilir su tankı ve sesli ikaz sistemi var. 

Karaca Blackgold 2108 Mutfak Robotu

Blender, dilimleme, doğrama, çırpma ve rendeleme fonksiyonlarına sahip bu ürün 1000 W gücünde ve 1500 ml geniş doğrayıcı hazne kapasitesine sahip. 2 kademeli hız ayarının yanında turbo modu ile işlerini hızlandırabilen bu ürünün kullanıcı yorumları da tatmin edici. Plastik gövde malzemesine sahip olsa da paslanmaz çelik aparatları kullanım ömrünü uzatıyor. 

Mutfağını tamamlayacak, işlerini kolaylaştıracak ve sana daha fazla zaman kazandıracak olan bu mutfak robotu siyah ve altın rengi tasarımı ile aynı zamanda şık bir görünüme sahip.

Fakir Culina Chef Stand Mikser

Küçük ev aletleri konusunda iyi bir şöhrete sahip olan Fakir’in bu stand mikseri mutfağını tamamlayacak küçük ev aletlerinden biri. Hamur karıştırma fonksiyonu ile seni büyük bir zahmetten kurtaracak potansiyele sahip bu mikserin sıvı karıştırma fonksiyonuyla kokteyl de hazırlayabilirsin.

5 litrelik geniş kapasiteli karıştırma kabı, 6 kademeli hız ayarı, yoğurma aparatları, çırpma teli aparatları bulunan bu ürün ile hamur işleri ve kek hazırlama sürecin epey kısalacak. Bunun yanında kullanıcı yorumları da oldukça iyi.

Bonus: Techfit TF-1010 Mutfak Tartısı

küçük ev aletleri

Fiyat performans ürünü olarak değerlendirilebilecek ürünlerden bir tanesi olan bu mutfak tartısı, bir şef titizliği ile yiyecek ve içecek hazırlamak isteyenler için. Mükemmel tarifi tutturmak için yardımcı bir ekipman olacak bu ürün, 10 kilograma kadar oldukça hassas ölçümler yapabiliyor. Otomatik olarak sıfırlanan ve kapanan bu ürünün kullanımı da oldukça kolay.


Mutfağını tamamlayacak fiyat performans küçük ev aletlerini incelediğimiz yazımızın sonuna geldik. Mutfağında barista esintileri uyandıracak espresso ve cappucino makinelerini listelediğimiz yazımız burada. Peki senin mutfağını tamamlamak için başka hangi ürüne ihtiyacın var? Tıkla, beraber bulalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir