Online Eğitim Sürecinde İhtiyacın Olan Ürünler

4 dk'lık okuma süresi

Geleceğin eğitim ve öğretim biçimi olduğu söylenen online eğitim pandemi nedeniyle tahmin edilenden çok daha erken yaygınlaştı diyebiliriz. Pek çok okulun eğitimine bu şekilde devam etme kararı aldığı online eğitim süreci doğal olarak beraberinde farklı ihtiyaçları da getirdi.

Telefonundan ya da bir gözü toprağa bakan bilgisayarından derslerini takip etmek zor ve yorucu olabilir. Bu nedenle bu süreçte seni rahatlatacak ve derslerine daha iyi odaklanmanı sağlayacak yeni ürünlere ihtiyaç duyuyor olabilirsin. Laptop, tablet, kulaklık ve yazıcı gibi ilk etapta göze çarpan bu tarz ürünlerden hangisini alacağın konusunda kararsızsan sana biraz yardım etmek isteriz. Online eğitimde ihtiyacın olan ürünler neler, gel beraber inceleyelim.

1- HP 15-dw2006nt (3H806EA)

online eğitim

Laptop, online eğitim süreci için en çok gerekli olan ürünlerden bir tanesi. Yalnızca derslerine katılırken değil, aynı zamanda ödevlerini hazırlarken, oyun oynarken ya da en sevdiğin içerikleri takip ederken de yanında olan, insanın yeni uzvu gibi bir şey. İlk sırada önerdiğimiz bu yüksek performanslı ürün bunların hepsinde yanında olabileceği gibi fiyat olarak da görece uygun sayılıyor.

Bu laptopun güncel i5 işlemcisi ve güçlü grafik kartı ile yalnızca online derslerine katılmakla kalmazsın aynı zamanda oyun da oynayabilirsin. Mühendislik ve mimarlık öğrencileri için de yeterli iç donanıma sahip bu ürünün ekran boyutu 15.6″ olmasına rağmen oldukça hafif oluşu taşınmasını kolaylaştırıyor. Full HD IPS paneli ise canlı bir ekran görüntüsü sunuyor.

2- Huawei MateBook D 14 AMD

online eğitim

2020 yılı için yeterli bir performansa sahip olan bu ürün görünüş olarak da oldukça hoş. Metal kasası ve şık tasarımı ile göze hitap eden bu laptop aynı zamanda hafifliği ile mobilite anlamında oldukça başarılı. Derslerin sırasında bir elinle kahveni diğeriyle de laptopunu taşıyarak oda değiştirebilirsin.

Geniş depolama alanı ve SSD’si sayesinde günlük kullanımına da hitap eden bu laptop ile online derslerini rahatça takip edebilirsin. IPS ekran paneli ile oldukça canlı görüntüler sunan bu ürün günlük ve iş kullanımları için de oldukça yeterlidir. Ekran kartının paylaşımlı olması oyun performansını kötü etkilese de gece gündüz oyun oynayanlardan değilim diyorsan günlük oyun dozunu karşılayabilir.

Aydınlatmalı klavyesi ile geceleri de kolayca çalışmaya devam edebilirsin. Yalnız, pop-up kamerasının klavye üzerinde olduğunu ve bu nedenle alışılmış kamera açısından bir tık daha aşağıdan görünebileceğini belirtmeliyim. 

3- Hometech Alfa 800C

online eğitim

Uygun fiyatlı olan bu ürün online eğitim kullanımın için yeterli sayılabilir. Windows 10’un yüklü olması sayesinde FreeDOS ile uğraşmazsın, bilgisayarın doğrudan kullanıma hazır olur. 4 GB kapasiteli RAM’i ve 64 GB’lık SSD’si günümüz standartları için yetersiz kalıyor olsa da günü kurtaracak bir üründür.

HD ekran kalitesi ile sevdiğin video içeriklerini takip edebilirsin. Günlük işlerinde belirli bir seviyeye kadar işini görebilir ancak oyun oynamak isteyenler için önereceğimiz bir laptop değildir.

4- Samsung Galaxy Tab A 10.1

online eğitim

Tabletler, bilgisayarların yerini alacak kadar gelişen, aynı zamanda taşınabilirliğinin daha kolay olması ile tercih edilen cihazlar. Online eğitim sürecinde can kurtarıcı olabilen bu ürünler laptoplara göre daha uygun olan fiyatları ile de oldukça cazip. Bu ürün ise ortalama bir bilgisayarın performansını neredeyse aratmıyor.

Ekranı muadillerine göre biraz soluk olsa da yekpare metal gövdesi ile oldukça ideal bir tablet. Online eğitim için oldukça uygun olan bu cihaz 13 saate kadar video oynatabiliyor. Derslerini takip etmek için laptoplardan daha uygun fiyatlı bir alternatif olan bu ürünü istediğin yere rahatlıkla taşıyabilirsin.

Güçlü iç donanımı sayesinde oyun oynayabilir ve Netflix, YouTube gibi platformları takip edebilirsin. Dolby Atmos üç boyutlu çevresel ses özelliği  de bu süreçte seni oldukça memnun edebilir.

5- Huawei Mediapad T5 32GB

online eğitim

Yüksek çözünürlüklü ekran kalitesine sahip bu ürün online eğitim sürecinde yanında olacak ürünlerden bir tanesi. Bunun yanında günlük işlerini hallederken ya da medya içeriklerini takip ederken rahatça kullanabileceğin bir performansa sahip. Güçlü iç donanımı sayesinde oyun da oynayabileceğin bir tablet.

6- Casper S20

online eğitim

Yüksek çözünürlüklü ekrana sahip bu ürün aynı zamanda geniş depolama alanı ve uzun pil ömrüne sahip. Uzaktan eğitim sürecinde rahatlıkla kullanabileceğin bu ürün diğer medya içerikleri için de yeterlidir.

Dört çekirdekli işlemcisi ile akıcı bir performans sunan bu ürün sahip olduğu 2 MP ön kamerası ile kaliteli görüntülü görüşmeler vadediyor.

7- JBL Tune 500 Kulak Üstü Kulaklık

online eğitim

JBL Pure Bass ses kalitesine sahip bu ürün yumuşak süngerleri ile oldukça rahat bir kulak üstü kullanım sunuyor. Kablolu bir yapıya sahip olan bu kulaklık, mikrofonu üzerindeki kontrol tuşları ile yönlendirilebiliyor. Online derslerde rahatça kullanabileceğin bu ürün, katlanabilir yapısı sayesinde çantanda yer kaplamıyor.

8- Sennheiser CX 80S Kulaklık

online eğitim

119 dB ses seviyesi ile görece daha yüksek bir ses seviyesi sunan bu mikrofonlu kulaklığı online derslerinde kullanabileceğin gibi günlük, spor, iş ya da oyun gibi ihtiyaçların için de kullanman mümkün. Silikon başlıkları ile kulaktan düşmeyi engelleyen bu ürün aynı zamanda oldukça portatiftir. Pasif gürültü izolasyonu sayesinde derslerine daha iyi odaklanırsın.

9- Canon Pixma E414

online eğitim

Küçük, hafif, kullanışlı ve otomatik açılıp kapanan bu ürün, evde ders notlarını yazdırırken sana kolaylık sağlayabilir. Az sayıda ancak kaliteli baskı alabileceğin bir yazıcı, tarayıcı özelliği de oldukça kullanışlı olabilir. Ancak fazla çıktı almak istiyorsan mürekkepli olduğu için sonradan tuzlu olabilir.

10- Pantum P2500W Mono Lazer Yazıcı

online eğitim

Bu lazer yazıcı diğerine göre bir tık pahalı olsa da ürüne bir kez vereceğin para ürünü amorti etmek için yeterli. Seni uzun vadede mürekkep masrafından kurtaracak bu ürünle dakikada 20 sayfa yazdırabilirsin. Aynı zamanda küçük ve hafiftir. Wi-Fi bağlantısı işlerini kolaylaştıracaktır.


Online eğitim sürecinde yanında olacak, derslerini takip ederken verimliliğini arttıracak ve aynı zamanda günlük kullanımına da hitap ederek yaşam kaliteni yükseltecek, alanında öne çıkan ve görece uygun fiyata sahip ürünleri incelediğimiz yazımızın sonuna geldik. Kulaklıklar ile ilgili daha detaylı bir inceleme istersen buradan okuyabilirsin.

Eğer aradığım bunlar değil diyorsan, hemen aşağıdaki butona tıkla, senin isteklerin doğrultusunda bulacağımız ürünlere bir göz at!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir