Price&Me’de Senin İçin En Verimli Ürünü Nasıl Bulabilirsin?

3 dk'lık okuma süresi

Online platformlarda alışveriş yapmayı kolaylaştıran Price&Me ile aradığın ürüne en verimli şekilde ulaşmanı sağlayacak birkaç ipucu veriyoruz!

Price&Me, seni tanıyan, senin ihtiyaçlarına yönelik olarak en doğru özelliklere sahip ürünleri bulan ve bu ürünlerin en uygun fiyatını sana ulaştıran kişisel alışveriş asistanındır. Senin de kişisel alışveriş asistanından optimum verim sağlamak için talep oluştururken yapabileceğin bazı şeyler var.

Yalnızca İstediğin Ürünün Adını Girmelisin

“Bana Ürün Öner” sayfasında karşına ilk çıkan soru, aradığın ürünün ne olduğu. Bu kısımda aradığın ürünü doğru ve anlaşılır bir şekilde yazman gerekli. Çünkü burada yazdığın ürün adına göre sonraki aşamalarda ilgili soruları cevaplıyor, alışveriş danışmanlarının seni daha iyi anlamasını sağlıyorsun. İhtiyaç duyduğun ürünle ilgili belirtmek istediğin ayrıntılar için sonraki adımları beklemelisin.

Bütçende Gerçekçi Olmalısın

Price&Me

Price&Me’de senin için en verimli ürünü bulmak için cevaplaman gereken ikinci soru bütçenin ne kadar olduğu sorusu. Alacağın önerilerin verimliliği açısından en kritik alanlardan biri bu kısım.

Price&Me’de alışveriş danışmanın sana öneri yaparken bütçe aralığında yer alan ürünlere odaklanır. Bütçen ile aradığın ürün özelliklerinin uyuşması bu nedenle önemlidir. Aradığın ürün, bu ürüne ait özellikler ve bütçen arasında bir denge kurmalısın. Böylece alışveriş danışmanın senin için en doğru olan ürünleri kolayca bulacaktır.

Bütçen, istediğin kriterlerin çok altında ya da çok üzerinde ise ister istemez yapılan öneriler de bütçenin fazla üzerinde ya da altında olacaktır. Bu nedenle, kendi içerisinde tutarlı bir talep oluşturmalısın. Böylece hem en iyi ürüne ulaşır hem de bu ürünlerde senin için bulduğumuz enfes indirimlerin tadını çıkarırsın.

Bütçe belirtmediğin takdirde, alışveriş danışmanın sana aradığın ürünün alanında en çok öne çıkan, beğeni toplayan fiyat performans ürünlerini önerir genelde. Böylece sen de alacağın ürün hakkında genel bir bilgiye sahip olabilir, önerilen ürünleri güvenle alabilirsin.

Senin İçin Hangisi Daha Önemli?

Price&Me

Genellikle bütçeden sonra gelen bu aşamada, öneri istediğin üründe aradığın özellikleri seçersin. Sözgelimi, cep telefonu aradığında kamera, günlük performans ya da oyun gibi çeşitli seçenekler görürsün. Bunlar, genel olarak cep telefonlarında en çok tercih edilen ve aranan özelliklerdir.

Seçim yaptığında sana özel ürün arama süreci bu noktalara yoğunlaşır. Mesela, senin için önemli olan kamera ise, alışveriş danışmanın kamerası ile öne çıkan ürünler arasından sana en uygun olanını önerir.

Aradığın kriterler buradaki seçenekler arasında bulunmuyorsa kendin belirleyebilirsin. Hepsinin dikkate alınacağından emin olabilirsin.

Bu aşamada vereceğin cevaplar senin için en uygun ürünün bulunmasının en büyük yardımcısıdır. Bu nedenle en verimli ürün önerisini almak için üründen beklediğin özellikleri de açıkça belirtmelisin.

Ek Bilgiler

Price&Me

Ek bilgiler, senin üründen kişisel beklentilerini (renk, marka, ek özellik gibi) açıklayacağın alandır. Bu bölümü kullandığın zaman alışveriş danışmanın senin ne istediğini daha iyi bilecek ve tam aradığın ürünü bulacaktır. Ancak bu ek bilgilerin de bütçenle ve aradığın ürünle tutarlı olmasına dikkat etmelisin.

Aradığın Ürün Price&Me Tarafından Öneriliyor Mu?

Price&me

Price&Me oldukça geniş bir ürün önerme yelpazesine sahiptir. Ancak bazı kategorilerde öneri yapmamaktadır. Her gün güncellenen ve envanteri genişleyen Price&Me’de hangi kategorilerde öneri yapılmadığını kısaca sıralayalım.

Price&Me’de, kitap ve dergiler, süpermarket ürünleri, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, giyim, ikinci el ürünler ya da mobilyalar gibi kategorilerden öneri yapılmıyor. Bunun nedenleri arasında kitap ve dergi ürünlerinin zevk ve ilgi alanlarının değişim göstermesi, kozmetik ürünlerin kişiler üzerinde farklı etkilere neden olabilmesi, giyim ürünlerinde beden, kalıp ve kişisel zevk gibi konuların değişken olması gibi noktalar bulunuyor. Bu kategoriler dahilindeki bir ürünü arıyorsan, Price&Me senin beğenilerini düşünerek sözü sana bırakıyor.

Bu nedenle, Price&Me üzerinden bir ürün ararken onun desteklenip desteklenmediğini bilmelisin. Mesela, ürün adından sonraki sayfalarda doğru sorular ile karşılaştıysan, senin için en doğru ürüne çok yakınsın demektir!

Elektronik, spor&outdoor, beyaz eşya, anne ve bebek, küçük ev aletleri, teknolojik ürünler gibi pek çok kategoride yer alan sayısız ürün önerisi Price&Me’de seni bekliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir