Sabahların Kurtarıcısı 4 Türk Kahvesi Makinesi

2 dk'lık okuma süresi

16. yüzyıldan bu yana süregelen bir kültür olan Türk kahvesi, günlük hayatta birçoğumuzun vazgeçilmezidir. Evde, ofiste kahve içmeden ayılamayan, içmezse baş ağrısı tutan çok kişiyle karşılaşmışızdır. Biz de her an kahveye ulaşması gerekenlerin mutlaka edinmesi gereken Türk kahvesi makinelerini bu yazımızda sizler için bir araya getirdik. 

Türk kahvesi makinesi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

  • Kapasite, kullanacağınız yere ve kişi sayısına göre değişiklik gösterebilir. Türk kahvesi makineleri genellikle 4 fincan kapasitesinde olur fakat, siz daha kalabalık misafirler ağırlıyorsanız veya ofiste kullanmayı planlıyorsanız iki cezveli olanları tercih etmeniz daha akıllıca olacaktır. 
  • Türk kahvesi makinesi çeşitlerini ikiye ayırmamız gerekirse suyunu otomatik alan ve almayanlar olarak ikiye ayırabiliriz. Tamamen isteğinize bağlı olarak seçebileceğiniz bir özellik. Kahve yaparken her defasında su eklemek istemiyorum, kendi haznesinde suyu saklasın diyorsanız suyunu otomatik alan modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Türk kahvesi makinelerini, elektrikli cezvelerle karıştırmamak gerekir. Elektrikli cezvelerde otomatik kapanma gibi bir özellik olmayabiliyor. Fakat Türk kahvesi makinelerinde otomatik kapanma ve taşma önleme emniyeti mevcut oluyor. Yazımızda incelediğimiz ürünlerin hepsinde otomatik kapanma ve taşma emniyeti bulunduğu için rahat olabilirsiniz.

Şimdi önereceğimiz 4 Türk kahvesi makinesini incelemeye geçelim :

1. Arzum Okka OK005 Grandio Türk Kahvesi Makinesi

Okkalı bir Türk kahvesi istiyorum diyenlere!
Otomatik su alma özelliğine sahip bu model, 900 ml su haznesiyle yaklaşık 3 defa, 4 fincan kahve yapabilirsiniz. Suyu kendi haznesinde saklayan diğer modellere göre daha kompakt bir tasarıma sahip olmasıyla çok yer kaplamayan bir ürün.  Ayrıca Akıllı Su Teknolojisi sayesinde, haznesinde kalan su miktarına göre kaç fincan Türk kahvesi yapabileceğinizi dokunmatik panelde size gösterir. Közde kahve lezzetini sunmak için yavaş pişirme özelliğine sahiptir. 

2.Tefal Köpüklüm

Şöyle şık, ufak bir şey olsa bana yeter diyenlere!
Tefal Köpüklüm’ün su haznesi yok, kahvenizini yaparken cezveye suyu sizin eklemeniz gerekiyor. Su haznesi olmadığı için suyu yavaş yavaş alma gibi bir özelliği yok. Buna rağmen, yavaş ve hızlı pişirme özellikleri sayesinde istediğinizde közde pişmiş kahve lezzetine ulaşabiliyorsunuz. Tek seferde 4 fincan Türk kahvesi yapabileceğiniz kapasiteye sahip bir ürün. Işıklı ve sesli uyarı sistemiyle kahveniz hazır olunca sizi uyarır. 

3.Arçelik K-3190P Telve Türk Kahve Makinesi

Benim misafirim çok olur diyenlere!
Otomatik su alma özelliği ve çift cezvesiyle kalabalık misafirlerde ve ofis kullanımlarında kullanım kolaylığı sağlayacak bir ürün. 1000 ml su kapasitesi ve su püskürtme teknolojisi ile kahveyi karıştırmanıza bile gerek kalmadan geleneksel Türk kahvesi lezzetini kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Tek seferde 8 fincan Türk kahvesi yapabileceğiniz bu ürün ile sesli ikaz özelliği sayesinde kahveniz hazır olunca size haber verir.

4.Arzum Okka OK001 Otomatik Türk Kahve Makinesi

Kahvemi tam otomatik istiyorum diyenlere!
Sizi cezve ile uğraştırmadan doğrudan fincana servis yapması ile diğer Türk kahvesi makinelerinden ayrılan bir ürün. 800 ml su kapasitesi ile yaklaşık 11 fincan Türk kahvesi yapabilirsiniz. Aynı anda iki fincan Türk kahvesi yapabilir. Tek tuş ile kendini temizleyebilmesi ve sizi cezve temizleme derdinden kurtarması en büyük özelliği. 


Aradığın Türk kahvesi makinesi bunlardan biri değil mi? Farklı bütçede, farklı özelliklere sahip bir ürün mü arıyorsun? Şimdi Price&Me’ ye girip Bana Ürün Öner’i kullanarak bütçendeki en iyi ürünü öğrenebilir, sana özel en uygun fiyatı bulabilirsin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir