Yoga Severlerin Yüzünü Güldürecek 5 Ürün

3 dk'lık okuma süresi

Yoga macerasına yeni başlayanların ve bir süredir devam edenlerin dikkatini bloggerların ya da uzmanların videolarını, fotoğraflarını süsleyen ekipmanlar çekmiştir mutlaka. Aklı dinginleştiren, bunun yanında vücudu da güçlendiren yoganın duruşları işte bu ekipmanlarla tamamlanıyor. Hem daha iyi odaklanmak hem de olası sakatlanmaları en aza indirmek için gerekli olan bu ürünler aynı zamanda seni rutinine daha ait hissetmeni de sağlayabiliyor. 

Yogaya iyiden iyiye merak salan, kendini bu yüzlerce yıllık meditasyonda bulan ve bu alanda kendini daha da geliştirmek isteyen yogilerin yüzlerinde gülücükler açtıracak 5 ürün ile karşınızdayız. 

İlk olarak, ekipmanlarını seçerken göz önünde bulundurman gereken ve genellikle iki başlık altında toplanan yoga türlerine kısaca değinelim. Bunlardan bir tanesi olan hafif yoga, fiziksel yoğunluğu fazla olmayan, pozlar arasındaki geçişlerin daha durgun sayıldığı Hatha’nın bulunduğu gruptur.

Dinamik yogaysa hafif yogaya göre daha yoğun bir fiziksel aktivite gerektirir ve pozlar genellikle odaklanmadan ziyade harekete yoğunlaşır. Duruşların arasındaki geçişin hızlı sayılabileceği Vinyasa bu gruba girer. 

Domyos Lacivert Yoga Matı

yoga

5 mm kalınlığı olan bu mat başlangıç seviyesi için biraz kalın gelebilse de yumuşaklığıyla vücudunun yer ile temas halindeki bölgelerini daha iyi koruyabilir. Hafif bir mat olduğu için evde kullanabileceğin gibi derslerine de rahatlıkla taşırsın. Egzersizlerin sırasında sana kılavuzluk edebilecek ve işini kolaylaştıracak çizgileri ile egzersizlerini daha sistemli bir hale getirebilirsin.

Mat alırken dikkat etmen gereken noktalardan bir tanesi de üzerinde rahatça hareket edebileceğin bir mat ölçüsü belirlemen. Bu matın uzunluğu 185 ve genişliği de 61 cm, yani ortalama bir ölçüye sahip diyebiliriz.

Mat seçerken en büyük beklentilerden bir tanesi olan zemin üzerinde kaymama bu matta orta seviyelerde, yani başlangıç için oldukça uygun bir kaymazlığa sahip olan bu ürün sen ilerledikçe ve egzersizlerin ağırlaştıkça beklentilerini karşılamayabilir. Aynı şekilde hangi tarz egzersiz yapacağın da bu noktada önemli. Dinamik yoga yapmayı düşünüyorsan bir sonraki ürüne göz atmalısın.  

Domyos Yoga Matı Gri, Grip +

yoga

Dinamik yoga egzersizleri için uygun olan bu mat 5 mm kalınlığa sahip. Ayrıca kaymama konusunda kullanıcısına dikkate değer bir garanti veriyor ki bu dinamik yoga yapanlar için en önemli noktalardan bir tanesi.  Matın üzerinde yer alan ve sana kolaylık sağlayacak kılavuz çizgiler bu üründe de bulunuyor. Gri rengi ile oldukça şık görünen bu ürünün uzunluğu 185 ve eni 65 cm. 2,3 kilogramlık ağırlığı ile bir önceki ürüne göre biraz daha hantal gibi görünse de kayışı ile kolayca yanında taşıyabilirsin, seni canından bezdirmez. 

Hafif yoga ile işe başlayıp dinamik yoga ile devam ederim diye düşünüyorsan hem zeminde hem de üst yüzeyde kaydırmaz olan bu mat uzun bir süre yoga yolculuğunda sana eşlik edebilir. 

Domyos Köpük Yoga Bloğu

yoga

Duruşlarında destek olarak kullanılan bloklar mantar, köpük ya da ahşap gibi farklı malzemelerden üretilebiliyor. Başlangıç seviyesindeki yogiler için daha uygun olan bu köpük blok ile duruşunu daha stabil bir hale getirebilir, kendini denge gerektiren pozlarda daha kolay geliştirebilirsin. Ayrıca köpükten yapıldığı için oldukça hafiftir ve dilediğin yere taşıyabilirsin. Gittikçe ilerlediğin, esneklik ve denge kazandığın duruşlarına bu ürün ile çok daha rahat ve çabuk ulaşabilirsin. 

YogaTime Yoga Kemeri

yoga

Ekru rengi ile gayet hoş ve doğal bir görünüme sahip olan bu ürün pamuktan üretilmiştir. Egzersizlerin süresince deforme olması oldukça zor olan bu ürünü makinede yıkayabilirsin. 

Yoga duruşlarında seni rahatlatacak bir ekipman olan yoga kemeri bazı pozlarda ayaklarına ulaşamadığın zaman ya da ellerini arkadan birleştirmek istediğinde kullanabileceğin yardımcı bir üründür. Aynı zamanda ilerleyen egzersizlerinde vücuduna denge sağlamak için de bu kemeri kullanabilirsin. Ürünün uzunluğu 210 cm. 

5- One Two Sock Parmaksız Yoga Çorabı 

Yoga çorapları, ayağının kaymasını engelleyerek sana kritik duruşlarda manevra kazandırır. Pek çok yoga çorabı içerisinden uygun fiyatı ve parmakların hareketini engellemeyen açık yapısı ile öne çıkan bu ürün ile egzersizlerini tamamlayacaksın. Aynı zamanda pilates için de uygun olan bu ürün egzersiz sırasında teri emerek ayaklarını terli hissetmeni engeller. Başlangıç seviyesindeki yogiler için oldukça uygun. Ancak almadan önce ölçülerinin kendine uyduğundan emin olmalısın. 

Başlangıç seviyesindeki yogilerin ihtiyaç duyabileceği ürünleri incelediğimiz yazımızın sonuna geldik. Pek çok spor dalında ihtiyaç duyduğun ekipmanları senin için en uygun fiyatından bulabiliriz. Hemen aşağıdaki butona tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir